Farmaceutkinje ne staju!

492

Košarkašice Farmaceutskog fakulteta pobedile su u okviru jedanaestog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu ekipu Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja rezultatom 62:35 (13:10, 21:14, 16:5, 12:6). Raspoložene farmaceutkinje predvodila je Marina Stojić sa 26 poena, donevši svom timu sedmu pobedu u sezoni iz isto toliko odigranih utakmica.

Farmaceutkinje su povele u prvom napadu na utakmici i do kraja su samo uvećavale prednost. Jelovac je nakon podbacivanja došla do lopte i upisala prve poene. Grešio je tim FSFV-a na startu utakmice, a olako izgubljene lopte Stojićeva je pretvarala u asistencije i poene (6:0). Igrao se treći minut kada je ekipa FSFV-a konačno došla do poena, nakon što je kapitenka Divjak bila sigurna sa linije penala. U nastavku četvrtine upisala je još osam, međutim nije mogla sama da se bori sa raspoloženim protivnicama, te je na prvu pauzu Farmaceutski otišao sa prednošću od 13:10, nakon poena Vujanovićeve i Jelovac. Asistencija iza leđa Divjak za Stošićevu na startu druge deonice nažalost se neće prepričavati, jer su farmaceutkinje i u nastavku igrale gotovo bez greške. Nakon ukradenih lopti i asistencija, krenula je Stojićeva da juri i poene, a prvu trojku na utakmici za farmaceutkinje pogodila je Vujanovićeva. Divjak je tek u poslednjem minutu uzvratila sa dva pogotka van linije 6,75, ali to nije bilo dovoljno, te je na poluvremenu razlika bila dvocifrena (34:24).

Igranje sa pet igračica na svakoj utakmici do sada, konačno je ozbiljno koštalo ekipu FSFV-a u drugom poluvremenu. Divjak je u potpunosti stao šut, Rankovićeva je pokušavala to da nadoknadi, ali nedovoljno. Na drugoj strani Stojićeva i Jelovac pogađale su sa svih krajeva terena i iz napada u napad uvećavale razliku. Na kraju su farmaceutkinje svele protivnice na samo 11 poena u drugom poluvremenu, a konačan rezultat bio je 62:35.