Farmaceutkinje još uvek bez poraza!

492

Košarkašice Farmaceutskog fakulteta došle su do četvrte pobede u sezoni, nakon što su u okviru šestog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu bile bolje od ekipe Mašinskog fakulteta rezultatom 37:20 (7:9, 10:0, 10:7, 10:4). Sada već uobičajeno, najistaknutija u pobedničkoj ekipi bila je Marina Stojić sa 16 poena, od kojih je devet ubacila van linije 6,75.

Na ,,krilima” iznenađujuće pobede iz prehodnog kola protiv ekipe FON-a krenuo je Mašinski i ovonedeljni susret, u nadi da će ,,skinuti skalp” još jednom od ovogodišnjih favorita za titulu. Vasiljevićeva i Drakulićeva predvodile su startnu seriju svog tima od 7:0 i držale koš netaknutim gotovo punih pet minuta. Vujanovićeva je potom postigla prve poene za farmaceutkinje, da bi u završnici došla i do asistencije za Stojićevu, koja je svojom prvom trojkom smanjila zaostatak. Na prvu pauzu otišlo se sa prednošću Mašinskog od 9:7.

Potpuno drugačija slika nego što je bila u prvih osam minuta, viđena je u nastavku utakmice. Za tri minuta druge četvrtine Stojićeva je došla do ukradene lopte, asistencije i četiri poena, te je prednost farmaceutkinja iznosila +4 (13:9). Ni tajm-aut sredinom deonice nije pomogao Mašinskom da zaustave reprezentativku u redovima faramaceutkinja, koja je i sa linije penala bila nepogrešiva. Osim Stojićeve, do kraja četvrtine dva poena za Farmaceutski postigla je i Jovanovićeva nakon ofanzivnog skoka, a da Mašinski u ovom delu ostane na ,,nuli” pobrinula se i čvrsta odbrana, u kojoj je Stankovićeva došla do dva skoka. Rezultat na poluvremenu bio je 17:9 u korist farmaceutkinja.

Petković N. 35

Treća četvrtina bila je ujedno i najefikasnija. U uvodnim minutima istakla se Jelovac sa dve asistencije i poenima na asistenciju Stojićeve, dok je na drugoj strani post Mašinskog prekinula Drakulićeva vezavši pet poena (dva uz promašeno bacanje i trojku). Vratila je Stojićeva istom merom u petom minutu i otišlo se na novi tajm-aut Mašinskog. Do kraja četvrtine farmaceutkinje su održavale dvocifrenu razliku i u poslednji kvartal ušle su sa prednošću od 27:16.