ETF zabeležio novu pobedu

609

U okviru 12. vikenda SUUB lige Elektrotehnički fakultet savladao je ekipu Fakulteta bezbednosti rezultatom 47:39(11:12;12:13;10:6,14:8). Najkorisniji iz redova ETF-a bio je Kesić sa postignutih 12 poena, dok je na drugoj strani najzapaženiji bio Stojčić sa ubačenih 13 poena.

Prvi napad u ovom meču obezbedili su igrači ETF-a i već u prvom napadu poveli nakon preciznog šuta Stojšića(2:0). Na drugoj strani precizan pod košem bio je Tajić(2:2) i doneo prvo izjednačenje na ovoj utakmici. Bezbednost je zaigrala odmah na početku oštro u odbrani, te je Stojčić ukrao loptu i doneo bezbednjacima prvu prednost(4:2). nastavljena je igra u sličnom ritmu, obe ekipe bile su podjednako sigurne u napadu i odbrani, te je rezultat na kraju prve deonice bio 12:11 u korist Fakulteta bezbednosti.

Druga četvrina počela je faulom koji je na liniju slobodnih bacanja poslao Stojšića, koji je bio precizan oba puta(13:12), ali je na drugoj strani nakon dobro organizovanog napada Pejić bio siguran u šutu za dva poena(14:13). Za ekipu ETF-a prvi put u igru je ušao Kesić i odmah vezao 4 poena(20:19), dok su na drugoj strani jedini strelci bili Pejić koji je dodao još 4 poena i Stojčić koji je ubacio 7. Radosavljević je pogođenim šutem za dva poena u poslednjim sekundama drugih osam minuta smanjio prednost protivnika i stavio tačku na prvo poluvreme, pa su na mali predah bezbednjaci otišli sa dva poena prednosti(25:23).

24 JOVANOVIĆ D.
U trećoj deonici ekipa ETF-a zaigrala je čvršće u odbrani, pa je protivnicima dozvolila svega 6 poena, od kojih je 4 ubacio Stojčić(26:29), a ostala 2 Marković. Na drugoj strani zablistali su Jovanović i Ristić sa po 5 ubačenih poena. U drugom delu treće četvrtine umor je došao do izražaja sa obe strane, te je viđena sporija kretnja igrača, kako u napadu, tako i odbrani, te nije čudio mali broj postignutih poena u ovih osam minuta.(33:31).

Poslednja četvrtina bila je ključna za pobedu ETF-ovaca. U prvim minutima Kesić je vezao 4 poena i doneo najveću prednost svojoj ekipi u dotadašnjem delu meča(37:31). Na drugoj strani pod košem precizan je bio Tajić, te je smanjio prednost protivnika, ali ne zadugo. Ristić je posle ukradene lopte bio siguran u šutu sa distance(41:35), a već u sledećem napadu Jovanović zabeležio je nove poene za ekipu ETF-a i napravio razliku koju bezbednjaci nikako nisu uspeli da smanje. Iz ekipe Fakulteta bezbednosti poene su pored Tajića postigli, Pejić koji je ubacio 4 i Stojčić koji je dodao 2. Poslednji poen u ovom susretu postigao je Kesić, koji je bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja, te je ekipa ETF-a slavila rezultatom 47:39.