ETF ubedljiv protiv učitelja

307

Futsaleri Elektrotehničkog fakulteta nastavili su sa sigurnim partijama u prvenstvu studenata Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu. Oni su u desetom kolu savladali ekipu Učiteljskog fakulteta rezultatom 5:1 (4:1).

Na samom početku ETF je nametnuo svoj ritam. Zapretili su preko Markovića i Rašića, ali je golman učitelja, Dabović bio nesavladiv. Na drugoj strani, učitelji su pretežno pokušavali dugačkim loptama da uposle Stankovića. Međutim, usamljeni pivot ekipe Učiteljskog nije uspevao da ozbiljnije da ugrozi mrežu ETF-ovca. Do desetog minuta utakmice igralo se veoma brzo, ali bez opasnijih prilika po oba golmana. Međutim, upravo sredinom poluvremena ekipa iz Bulevara kralja Aleksandra je stigla do prednosti. Nakon brze polukontre lopta je stigla do Vukićevića koji je bez većih problema savladao Dabovića (1:0). Ofanziva ETF-a se nastavila i nakon vodećveg pogotka. Zapretili su preko Ivkovića, ali je rezultat ostao nepromenjen. Imali su šansu i učitelji da stignu do egala, ali je pokušaj Grbe zaustavio golman ETF-a. Kako je ekipa Učiteljskog fakulteta igrala bez izmene, ETF je iskoristio zamor protivničkih igrača i u 17. minutu duplirali su prednost. Egzekutor nakon uigrane akcije bio je Lazić (2:0). Ubrzo je viđen i treći gol u mreži učitelja, a u strelce se upisao  Pantić (3:0). Preuzela je totalnu inicijafivu ekipa ETF-a. Četvrti gol ETF-a bio je delo igrača učiteljskog.  Petrović je u pokušaju da izbaci loptu u korner, nespretno reagovao i savladao sopstvenog golmana (4:0). Do kraja poluvremena borbena ekipa učiteljskog uspela je da smanji zaostatak. Stanković se upisao u strelce, te se na odmor otišlo pri rezultatu 4:1.

Drugo poluvreme nije bilo obelezeno velikim brojem golova kao i prvo, ali uigrane akcije nisu nedostajale. Nije se predavala ekipa Učiteljskog fakulteta, koja je pokazala pravi sportski duh. Trudili su se da ublaze zaostatak i možda uvedu utakmicu u neizvesnu završnicu. Međutim, čvrsta i stabilna odbrana ETF-a nije popuštala. Na drugoj strani ETF je nastavio sa brzim i agilnim napadima. Pretili su redom Čobanović, Marković i Ivković, ali je golman učitelja bio siguran u svom kaznenom prostoru. Dabović je verovatno bio i naizaslužniji što ETF nije upisao ubedljivu pobedu protiv ekipe Učiteljskog fakulteta. Međutim, on je bio nemoćan u 37. minutu kada je šut Rašića iskosa bio neodbarnjiv (5:1). Do kraja utakmice priliki da ublaži poraz svoje ekipe imao je jedini strelac u redovima učitelja, Stanković, ali je njegov šut završio pored stative.

Trener ETF-a Ivan Vasiljević po završetku utakmice istakao je da je jedna od njihovih prednosti na ovom meču bila duža klupa: “Imali smo veći broj igrača što nam je omogućilo da ih nadjačamo u trkačkom delu. Međutim, oni imaju specifičan vif igre i pokazalo se da su nezgodan protivnik. U drugom poluvremenu smo malo popustili, ali rezultatski smo zadovoljni. Držimo to prvo mesto u grupi i želimo da dođemo do polufinala i ponovino prošlogodišnji rezultat”, izjavio je Vasiljević.