ETF ubedljiv protiv političara

401

Ekipa Elektrotehničkog fakulteta bila je ubedljiva protiv tima Fakulteta političkih nauka rezultatom 61:34 (16:8, 13:9, 13:6, 19:11) u okviru SUUB košarkaške lige. ETF-ovci su dobro ušli u meč, stekli su prednost od 10 poena na startu druge četvrtine koju su do kraja meča održavali i na kraju slavili. FPN je slabo šutirao tokom cele utakmicem što ih je na kraju koštalo poraza.

Marčeta

Kesić je otvorio utakmicu pogotkom za ETF, a u sledećem napadu ovog tima je Jablan povisio na 4:0. FPN se na početku mučio sa organizacijom napada, pa su se uglavnom akcije ove ekipe završavale neuspešnim šutevima za tri poena. Markić je smanjio na 4:2 posle ukradene lopte, a posle nekoliko promašaja na obe strane, Jablan je pogodio jedno od dva bacanja za elektrotehničare. Isti igrač je asistirao Kesiću za 8:2 u korist svoje ekipe. Pijović je trojkom prepolovio prednost ETF-a, ali su igrači Elektrotehničkog posle ovog primljenog koša odigrali jaku odbranu u narednih nekoliko minuta, što je rezultovalo serijom od 8:0 i vođstvom ETF-a od 16:5 na 1:30 do kraja prve četvrtine. FPN je zatražio tajm-aut, posle koga su postigli trojku za 16:8, a ovim rezultatom je završena prva četvrtina.

Na startu drugog perioda igre, FPN-ovi igrači su zaigrali zonsku odbranu i tako dosta otežali igru pod košem ETF-a. Međutim, i dalje je postojao problem u organizaciji napada, pa ova dobra odbrana nije materijalizovana poenima. Rezultat se u prvih nekoliko minuta druge četvrtine nije menjao, a klupa Elektrotehničkog fakulteta je zatražila tajm-aut na šest minuta do kraja poluvremena. Ovaj predah je dobro došao ETF-u, pošto je napravio mini seriju od 4:0 preko Ristića i Nikolića za prvu dvocifrenu prednost (20:8). Stanković je pogodio za FPN i to su bili prvi poeni ovog tima posle četiri minuta igre u ovom delu meča (20:10). Političari su nastavili sa zonom, ali su bili neefikasni u napadu, što je bila posledica dobre odbrane i suparničke ekipe. Zdravković i Nikolić su postigli nove poene elektrotehničara, a Marčeta je vezao pet poena za svoj tim. Do kraja poluvremena je prednost ETF-a rasla, a na pauzu se otišlo sa rezultatom 29:17.

Marčeta je pogodio novu trojku za FPN, a na drugoj strani je Perković postigao dva poena. Pijović je potom iskoristio jedno slobodno bacanje, a ETF-ovci su ušli u seriju promašaja. Političari su nastavili sa zonom, a Markić je postigao novi koš za ovaj tim (31:23). Ovo je bila najmanja prednost elektrotehničara još od prve četrtine. To, međutim, nije bilo dovoljno za potpuni povratak ekipe iz  Jove Ilića, a Kesić je sa šest vezanih poena vratio svoj tim na dvocifren plus (37:23). Na ovu seriju je klupa FPN-a reagovala tajm-autom na dva minuta do kraja ove četvrtine. Ova kratka pauza ipajk nije prekinula seriju ETF-ovaca, pa su do ulaska u poslednju deonicu košarkaši ovog tima postigli još pet poena ne primivši koš (42:23).

Iako je prednost ETF-ovaca pred početak poslednjeg perioda igre bila velika, FPN-ovci su se i dalje borili za svaku loptu. Simić je pogodio posle prodora za FPN, a posle nekoliko neiskorištenih napada na obe strane, dosuđena je nesportska lična greška jednom igraču FPN-a. Perković je iskoristio oba penala, međutim nije bilo pogotka iz ekstra poseda. No, već u sledećem napadu, Kesić je pogodio za plus 20 (46:25). Stanković je posle dobre odbrane pogodio uz faul za FPN, ali bez realizacije dodatnog slobodnog bacanja. Kneselac je potom pogodio za dva poena, a trojku je postigao i Simić. Na to je Radosavljević odgovorio istom merom, a u sledećem napadu je dosuđena nesportska lična ETF-u. Stanković je, međutim promašio oba slobodna bacanja, a do kraja utakmice su igrači Fakulteta političkih nauka postigli još dva poena, dok su njihovi protivnici ubacili 10. Prednost je rasla, a najviše je iznosila plus 27 (61:34). Ovim rezultatom je i završena utakmica.