ETF ubedljiv protiv farmaceuta

902

Košarkaši Elektrotehničkog fakulteta savladali su ekipu Farmaceutskog fakulteta rezultatom 59:36 (15:6, 13:7, 13:11, 18:12) u prvom krugu Lige studenata Univerziteta u Beogradu. U meču koji je odigran u balonu „Radomir Šaper“ u pobedničkoj ekipi istakao se Perković sa 14 ubačenih poena, a u protivničkom timu najefikasniji je bio Doderović sa postignutih 16 poena.

Iako je utakmica započeta napadom farmaceuta, protivnik nije čekao već je preuzeo inicijativu. Početak četvrtine obeležile su brojne ukradene lopte, a taj niz prekinuo je Perković slobodnim bacanjem (3:2). Jovanović je postigao dva poena, na šta je Pavlović odgovorio takođe sa dva poena. Elektrotehničari Marinković i Jovanović bili su precizni izvan linije 6,75m (15:6).

Prve poene u drugoj četvrtini za svoj tim zabeležio je Milenković (15:8). Perković je u ovom delu meča ubacio 7 poena i time je osigurao značajnu prednost svom timu. Posle minuta odmora, na Milenkovićev pogodak odgovorio je Stevanović uz asistenciju Marinkovića (24:10). Farmaceuti su imali brojne neiskorišćene prilike, što je suparnički tim iskoristio i završio četvrtinu rezultatom 28:13.

41 Jeftić

Farmaceuti su postigli poene na samom početku četvrtine zahvaljujući Doderoviću, na šta ekipa ETF-a nije ostala ravnodušna, jer je Jovanović odgovorio šutem za tri poena (31:15). Brze i dogovorene akcije rezultirale su preciznim koševima za elektrotehničare. Tokom ove četvrtine sedam poena upisao je Doderović za farmaceute (41:24).

Na početku poslednje četvrtine Milenković je bio precizan sa linije slobodnih bacanja (41:26). Tandem Jovanović i Marinković vodio je elektrotehničare do samog kraja. Oslabljena ekipa Farmaceutskog fakulteta nije odustajala i u ovom delu je dala najveći broj koševa. Poenom Marinkovića utakmica je završena rezultatom 59:36.