ETF ubedljiv protiv DIF-a

402

Rukometaši Elektrotehničkog fakulteta plasirali su se u četvrtfinale SUUB lige pobedivši kolege sa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje rezultatom 21:13 (9:5). Elektotehničari su iskoristili loš dan protivnika i na kraju ubedljivo slavili.

Meč su bolje otvorili studenti DIF-a. Tri minuta im je trebalo da povedu sa 2:0. Strelci su iz kontranapada bili Ivanović, a zatim Spasić. U međuvremenu, oba tima su dobila po žuti karton. Kod elektrotehničara to je bio Kovačević, a na drugoj strani Damjanović. Nije dugo trebalo studentima ETF-a da daju dva gola za egal – 2:2. Strelci su bili bekovi Kovačević i Radović. Šesti minut meča doneo je novu promenu rezultata. Srednji bek DIF-a, Duracović pogodio je za 3:2. Nakon primljenog gola, novi žuti karton dobio je elektrotehničar Radović. Narednih minuta, najbolji na terenu bili su čuvari mreže, Čičković i Slavković. Do sredine poluvremena, oba  golmana imali su po tri uspešne intervencije. U jedanaestom minutu, igrač ETF-a Isaković, pronašao je način da matira golmana Čičkovića i pogodio za 4:3. Nakon toga, precizan je bio i njegov saigrač Radović za 5:3. Ubrzo je Damjanović vratio deficit tima na -1 preciznim udarcem sa devet metara. U šesnaestom minutu tim DIF-a zatražio je tajmaut. Pauza je očigledno bolje prijala studnetima elektrotehnike, koji su „zategli“ odbranu, a u napadu čak četiri puta bili precizni. Golove su postizali njihovi najraspoloženiji igrači, bekovi Kovačević i Radović. Dobru igru svog tima krunisao je minut pre kraja poluvremena golman ETF-a Slavković, koji je sa dve odbrane znčačajno doprineo tome da njegov tim na poluvreme od sa prednošću od 9:5.

Stojković M.

Početak drugih dvadeset minuta ponovo su obeležili rukometaši DIF-a. Preko raspoloženog desnog beka Damjanovića, ovaj tim je prednost protivnika smanjio na 9:7. Na drugoj strani, u četvrtom minutu, pivotmen Bajić je pogodio i ponovo vratio prednost tima na +4. Tri minuta kasnije, klupa DIF-a je ponovo zatražila kratku pauzu. Posle tajmauta, oni su zaigrali znatno lošije u odbrani što je omogućilo studentima ETF-a da postižu „lake“ golove.  Mini serijom od 3:1, elektotehničari su sredniom poluvremena poveli sa 14:9. Najbolji je bio bek Knežević koji je tada postigao svoj četvrti pogodak. U dvanaestom minutu, DIF je pokušao da pruži konačan otpor. Ivanović i Damjanović su postigli ukupno tri gola i smanjili na 15:12. Ipak, od tada elektrotehničari su serijom od 4-1 definitivno rešili pitanje pobednika na ovom meču. Knežević je dva puta matirao drugog golmana DIF-a Jevtića, a po jednom su to učinili Lazarević i Kovačević. Studenti fizičkog vaspitanja nisu imali snage u odbrani, a falilo im je pribranosti i smirenosti u napadu. Momci sa Palilule su ovo dobro iskoristili i bez većih problema samo branili prethodno napravljenu rezultatsku prednost. Dva minuta pre kraja meča, ETF je imao prednost od 19:13. U poslednjim trenucima igre, Knežević je postigao još dva gola i postavio konačnih ETF 21:13 DIF.

Najzapaženiji igrač u pobedničkom timu bio je upravo bek Knežević sa sedam golova. Svakako, velike zasluge za trijumf idu i golmanu Slavkoviću koji je imao 14 uspešnih intervencija. Tim DIF-a predvodio je bek Damjanović sa takođe sedam pogodaka.

Crveni kartoni / /

Srednji bek ETF-a, Strahinja Kovačević, čestitao je igračima na pobedi i dobro odigranoj utakmici. „Odigrali smo bolji meč i zasluženo prošli u narednu fazu. Presudna je bila loša igra protivnika u pojedinim momentima, što smo mi umeli da iskoristimo“, izjavio je Kovačević.

Da podsetimo, rival Elektrotehničkog fakulteta u četvrtini finala biće tim Saobraćajnog fakulteta.