ETF trojkama srušio poljoprivrednike

313

U okviru drugog kola Lige Univerziteta u Beogradu ekipa Elektrotehničkog fakulteta savladala je ekipu Poljoprivrednog fakulteta rezultatom 67:55 (18:15, 14:15, 17:9, 18:16). ETF je ceo meč kontrolisao rezultat, dok ekipa Poljoprivrednog fakulteta nije uspevala da ugrozi njihovo vođstvo.

Prva četvrtina otvorena je lakim poenima na obe strane terena. Takođe, u oba tabora viđen je manjak koncentracije u odbrani što je dovelo do velikog broja poena. Dva minuta posle početka Ristić iz ekipe Poljoprivrednog fakulteta je pogodio dalekometnu trojku na šta je iz protivničkog tabora kao odgovor došao sličan pogodak Radosavljevića. U narednim napadima ETF se oslanjao na šut koji ga nije konstantno služio. Potez Lazovića u kojem je nadmudrio celu odbranu svojim prodorom i postigao koš uz faul bio je najlepši potez prve četvrtine. Na kraju prvih 8 minuta bilo je 18:15 za ekipu ETF-a.

Drugi deo prvog poluvremena bio je period u kojem je ekipa iz Nemanjine ulice zategla odbranu i onemogućila otvorene šuteve protivniku. Popravili su poljoprivrednici procenat šuta sa dosta lakih poena što je nateralo protivnika na tajm aut. Posle pauze, ekipa iz Bulevara Kralja Aleksandra zaigrala je čvršće u odbrani ali napad nije bio na zavidnom nivou. U ovoj četvrtini viđeno je mnogo promašaja, pogotovo za tri poena na obe strane terena. Ekipa Poljoprivrednog fakulteta dala je u poslednjem minutu četiri poena iz dve kontre i tako rezultatski prišla protivniku. Na poluvremenu rezultat  je bio 32:30 u korist ETF-a.

Jovanović Ristić 15
Drugo poluvreme bolje je započela je ekipa ETF-a. Iskoristila je skoro svaki napad u prva četiri minuta dok se protivnik mučio da dođe do poena preko pozicionog napada. Tehnička greška koju je dobio Milić, zbog prigovora sudiji, nije poljuljala njegovu ekipu. Nastavio je ETF da se oslanja na šut izvan linije 6.75 što se na kraju isplatilo. Jablan i Radosavljević postigli su dve trojke koje su prelomile ovaj meč jer su podigle prednost njihove ekipe na 15 poena. Trudiili su se poljoprivrednici da uzvrate istom merom ali im to nije polazilo za rukom. Na kraju treče četvrtine prednost ETF-a je iznosila 10 poena, rezultat je bio 49:39.

Poslednja četvrtina ovog meča bila je i najatraktivnija. Poljoprivrednici su promašivali neke šuteve ali su uspevali da se isprave posle ofanzivnih skokova. Najlepši potez meča bio je koš uz faul iz rolinga Eravovića koji je poentirao u stilu Nenada Krstića svojevremeno. Obe ekipe su pogađale atraktivne skok šuteve sa distance i tako se takmičili u lepim potezima. Treba napomenuti i potez Đurića koji je u jednom trenutku posle dobre odbrane prvi istrčao napad i snažno zakucao sa dve ruke. Tačku na ovaj meč stavio je Krstić trojkom sa devet metara. Rezultat na kraju ove utakmice bio je 67:55 u korist ekipe ETF-a.