ETF slavio u neizvesnoj završnici

569

Košarkaši Elektrotehničkog fakulteta nadigrali su kolege sa Fakulteta političkih nauka rezultatom 50:48 (16:8, 11:18, 14:11, 9:11) u okviru desetog kola Lige Univerziteta u Beogradu. Meč je odigran u hali Radivoj Korać, a ETF je ovim trijumfom zadržao prvo mesto u grupi.

FPN je bolje započeo utakmicu, a u uvodnim minutima istakao se Pijović. Pridružio mu se Markić koji je odlično dirigovao igrom svog tima zabeleživši tri asistencije. Prednost od šest poena (8:2)  nije dugo potrajala jer su Jovanović i Jablan došli do nekoliko lakih poena iz reketa. Napad ekipe iz Ulice Jove Ilića je naprasno stao, što je protivnička ekipa iskoristila da dođe do preokreta. Perković je pogodio trojku iz ugla, a Lazović je prodorom, te pogođenim slobodnim bacanjima doneo svom timu prednost od 16:8 na kraju prve četvrtine.

ETF                       FPN
              11 Milić A.             3 Kneselac D.
              6 Ristić P.             5 Simić J.
              7 Perković N.             6 Deli L.
              13 Jablan N.             7 Marčeta M.
              12 Kesić N.             8 Acefski S.
              44 Lazović M.            10 Stanković R.
              8 Marinković M.            12 Markić A.
              0 Čubrilo J.            13 Pijović A.
              9 Zdravković L.                    24 Bolta V.
             24 Jovanović B.                    26 Stevanović N.

Marčeta je u svom stilu trgao ekipu FPN-a na početku druge deonice. Vezao je sedam poena, od čega jedna trojka preko ruke, smanjivši zaostatak na samo pola koša prednosti. Ulazak Stankovića je doneo čvrstinu odbrani što je uslovilo četiri izgubljene lopte ETF-a. Loša realizacija kontranapada proisteklih nakon ukradenih lopti dala je šansu prvoplasiranoj ekipi u grupi da se vrati. Lazović je pogodio uz faul, a Milić je vezao pet poena postigavši trojku preko ruke nakon ofanzivnog skoka (24:18). Simić je pogodio svoju prvu trojku i smanjio zaostatak, ali su košarkaši ETF-a prednost održavali sa linije za slobodna bacanja. Stevanović i Pijović su uspeli nakon ofanzivnih skokova da zaostatak smanje na samo jedan poen, pa je krajni rezultat prvog poluvremena iznosio 27:26.

U pauzi je Stevanović zaradio tehničku grešku zbog prigovora, ali je Lazović namerno promašio slobodno bacanje. Nakon toga je Acevski pogodio dve dalekometne trojke, nadovezao se Marčeta iz kontre i FPN je poveo sa 34:27. ETF nije odustajao i ponovo je u razmaku od nekoliko minuta rezultat bio izjednačen. Lazović i Jablan su pogodili bitne trojke nakon nekoliko vezanih promašaja. Lazović je ostao hladnokrvan i na liniji penala i time opet preokrenuo rezultat u korist svoje ekipe. Marčeta je još jednom pogodio za tri poena i rezultat smanjio na 41:37 pred ulazak u poslednji kvartal.

Ponovo je FPN bolje otvorio četvrtinu i u razmaku od samo nekoliko minuta stekao prednost. Simić je vezao dve trojke za potpuno oduševljenje na klupi svog tima. Marčeta je istrčao još jednu kontru za vođstvo od 45:43. Ušlo se u poslednju fazu utakmice koju su obe ekipe odigrale nervozno i nesigurno. Sijaset trojki je promašeno na obe strane, a akcije su završavane isključivo individualnim rešenjima. U takvom odmeravanju snaga, bolje se snašla ekipa ETF-a. Marinković je poentirao iz reketa, a Zdravković je pogodio uz faul i iskoristio dodatno slobodno bacanje za 50:47. Pokušavali su igrači FPN-a da izjedanče – protivnik ih je održavao u igri promašajima sa penala. Stegla se ruka u odsudnim momentima i jedima i drugima, a u poslednjem napadu na meču Marčeta je ispustio loptu, te je ekipa ETF-a uspela da slavi važnu pobedu u borbi za prvo mesto. Što se Fakulteta političkih nauka tiče, njih očekuje direktan duel u borbi za prolaz dalje, a protivnik je Biološki fakultet.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Lazović sa 14 postignutih poena. Kod poraženih se istakao Marčeta sa 17 recki kraj svog imena.