ETF prejak za Arhitekturu

422

U okviru SUBB lige ekipa Elektrotehničkog fakulteta slavila je nad ekipom Arhitektonskog fakulteta rezultatom 79:53(21:20;21:12;14:13;23:8). MVP ovog susreta bio je košarkaš iz redova ETF-a Radosavljević koji je ubacio 22 poena uz 7 skokova.

Jelić je otvorio duel uspešno pogođenom trojkom, da bi nakon promašaja protivnika, Dragović pogodio šut sa poludistance (4:0). Prve poene ETF-u doneo je Stojišić koji je bio polovično precizan sa linije slobodnih bacanja (4:1). U daljem toku prve četvrtine iz redova ETF-a najviše su se istakli Jovanović sa postignutih 6 poena i Radosavljević koji je dodao 4(16:12), dok su sa druge strane raspolženi bili Dragović i Stankić. Ipak je ETF izborio minimalnu prednost i u drugu četvrtinu ušao rezultatom 21:20.

Drugu četvrtinu obeležila je sigurnost u napadu košarkaša ETF-a koji su za celu četvrtinu promašili dva šuta. S druge strane ekipa Arhitektonskog fakulteta bila je van ritma i za 8 minuta ubacila 12 poena, od kojih je 8 vezao Dragović(29:28). Iz redova Elektrotehničkog fakulteta u šutu sa poludistance najsigurniji je bio Perković sa ubačenih 6 poena(36:30), dok je van linije 6,75 dva puta siguran bio Radosavljević koji je postavio konačan rezultat na kraju prvog poluvrmena-42:32.

25 ANTUŠEVIĆ V.
Treća deonica napadački ličila je na prvu. Nakon niza promašaja sa obe strane, u šutu za dva poena istakao se Antušević(48:46). Iz redova Arhitektonskog fakulteta istakao se Milenković koji je pogodio 11 od ukupno 13 poena koliko su ubacili u ovoj deonici. Pored njega u šutu sa poludistance siguran je bio Bugarčić(53:45),a tačku na ovih osa minuta stavio je Radosavljević pogođenom trojkom u poslednjim sekundama i na minut predaha svoju ekipu odveo rezultatom 56:45.

Poslednja četvrtina košarkašima sa ETF-a poslužila je da svoju prenost samo povećaju te je ona u jednom momentu bila 27 poena(72:45). Ekipu ETF-a do pobede je vodio Radosavljević sa 14 poena i 5 skokova, dok se sa druge strane istakao istakao Milenković sa 5 poena. Krajnji rezultat u ovom susretu postavio je Perković nakon pogođenog šuta sa poludistance i svojoj ekipi obezbedio pobedu rezultatom 79:26.