ETF posle velike drame slavio protiv Fakulteta političkih nauka!

542

U četrnaestoj nedelji  SUUB lige neizvesna utakmica između Elektrotehničkog fakulteta i Fakulteta političkih nauka završena pobedom ETF-a rezultatom 56:52 (15:15, 13:7, 14:19, 14:11).

Utakmicu je bolje otvorio FPN. Čvrstom igrom u odbrani i trojkom Marčete na isteku napada stigli su prvi do prednosti na utakmici (3:0).  Napadi su kratko trajali, ekipe su se smenjivale u prednosti, što je za posledicu imalo brz razvoj situacije na terenu. Igralo se koš za košem celu četvrtinu. U ekipi ETF-a bili su raspoloženi Nikolić i Zdravković koji su istrčavanjem kontri i laganim polaganjem poentirali. Na drugoj strani, uz Marčetu koji je do kraja četvrtine pogodio još dve trojke, raspoložen je bio i Kneselac koji je postigao četiri poena i imao tri skoka. Četvritna je završena nerešenim rezultatom (15:15).

Prva polovina druge deonice definitivno je pripala igračima Elektrotehničkog fakulteta.  Uspeli su da naprave seriju od 12 postignutih poena, bez primljenog koša. Koristili su svaku grešku protivnika i svaki propust u odbrani. „Rafalna paljba” u režiji Lazovića koji je postigao osam poena (dve trojke i jedna dvojka) bila je nepremostiva prepreka za košarkaše FPN-a. Nakon serije ETF-a razlika je bila dvocifrena (27-15), te je ekipa sa Voždovca morala da zatraži tajm aut kako bi pokušala da konosoliduje svoje redove. Posle predaha politikolozi su zaigrali bolje, i sa pet poena Šoškića i dva poena Kneselaca uspeli su da se vrate u igru (27:22). Do kraja poluvremena postignut je samo još jedan poen i to sa linije za slobodna bacanja precizan je bio Petković (28:22).

Drugo poluvreme je poenima otvorio kapiten FPN-a Mihailović sa pogođenom trojkom iz kornera. Zatim je i Marčeta sa oko devet metara postigao novu trojku za FPN i seriju 6:0 (28:28). Posle dva minuta bez koša za ETF je uspeo da poentira Lazović šutem iz reketa (30:28). U naredna tri napada viđene su tri trojke. Najpre je Markić vezao dve, a potom je i Kesić bio precizan van linije 6,75 i to preko ruke igrača FPN-a. (33:34). U preostalom vremenu treće četvrtine igralo se koš za košem, bez preteranih oscilacija u igri. Ova četvrtina bila je obeležena velikim brojem šuteva za tri poena, kako ekipe sa Voždovca, tako i momaka sa ETF-a. Četvrtina je završena 42:41 u korist Elektrotehničkog fakulteta.

Zadnja deonica bila je poslastica za sve prave ljubitelje košarkse. FPN je krenuo agresivno od samog starta, i sa dve ukradene lopte i pogođenom trojkom Mihailovića došli su do prednosti od pet poena (42:47). ETF nije imao rešenje za odbranu politikologa, a u napadu su bili bezidejni. Pet minuta bili su bez koša iz igre. Jedine poene postigli su sa linije penala (43:47). Možda i presudan momenat na utakmici viđen je dva minuta pred kraj kada je Kneselcu dosuđen nesportski faul. Igrači ETF-a realizovali su bacanje, a odmah nakon toga trojkom Petkovića su vratili svoju ekipu u vođstvo 48:47. U narednom napadu Marčeta je probao za dva, ali nije imao sreće, lopta je izašla iz koša. Utakmica je ušla u neizvesnu završnicu. Pri rezultatu 53:49, Marčeta je pogodio trojku preko ruke i smanjio rezultat na 53:52. Na semafrou je stajalo deset sekundi do kraja utakmice kada su politikolozi napravil i prekrsaj za dva bacanja. Jablan je bio precizan prvi put, a nakon što je drugo promašio Lazović je zabeležio ofanzivni skok i nova dva koša u svom kontu za konačnih 56:52.

Najeefikasnije u pobedničkoj ekipi bio je Lazović sa 12 poena, a u poraženoj ekipi vrhunsku partiju odigrao je Marčeta sa dabl-dabl učinkom od 17 poena i 10 skokova.

Po završetku utakmice najzapaženiji igrač pobedničke ekipe Marko Lazović izjavio je da je utakmica bila neočekivano napeta: „Vrlo nezgodna utakmica, iskreno nismo očekivali ovakav otpor. U drugom poluvremenu protivnici su nam stali u zonu, mi nismo mogli ništa da ubacimo, a oni su ubacili sve, zaista sve čestitike. Nadam se da su svi uživali“.

Prethodni tekstRUKOMET USSB: Rezultati drugog vikenda
Naredni tekstRukomet najava: Veliki derbi USSB lige
Prva sam godina Fakulteta političkih nauka u Beogradu, smer novinarstvo i komunikologija. Od malena pratim sport i rekreativno se bavim istim. Želja mi je da postanem sportski komentator i da komentarišem zajedno sa Edinom Avdićem.