ETF ostao neporažen, poljoprivrednici pali u poslednjoj četvrtini

830

Košarkaši Elektrotehničkog fakulteta su savladali Poljoprivredni fakultet sa 44:36 (11:11, 10:14, 12:8, 3:11) u okviru meča 14. kola košarkaške Lige Univerziteta u Beogradu  koji je odigran u hali Radivoj Korać. Najefikasniji igrač utakmice bio je ETF-ovac  Lazović sa 11 poena, kojima je pridodao i tri asistencije.

U prvom delu utakmice oba tima su igrala izjednačenim ritmom i ređali su poene jedan za drugim.  Sigurnim koracima meč su otvorili poljoprivrednici Ristićevim šutom za tri poena. Nakon njega je poentirao Milić uz faul i dva slobodna bacanja koja je pogodio I time prvi put poveo ekipu ETF-a do predosti. Razigrani Kesić je elektrotehničarima doneo prvu trojku, ali su poljoprivrednici uspeli da ih sustignu i izjednače rezultat. Tokom cele četvrtine snage su bile izjednačene, a broj postignutih poena na kraju prvog dela bio je istovetan (11:11).

Tokom druge četvrtine nijedna ekipa nije uspela da stvori značajniju prednost. Na startu poljoprivrednici su bolje organizovali svoje napade, odlučnije su išli u kontranapade i učvrstili su odbranu. Za njihovu igru ključna je bila linija trojki, odakle su postigli najviše poena u drugom delu. Ugljić je bio precizan na trojkama dva puta, a dobro su se pokazali i njegovi saigrači Janjušević i Antić. Uspeli su da stvore malu prednost od četiri poena i da je sačuvaju sve do poluvremena kada je rezultat bio 25:21 za Poljoprivredni fakultet.

Antić P.
U trećem delu ETF-ovci su promenili ritam igre. Učvrstili su odbranu I poboljšali napad. Sustizanju protivničke ekipe najviše je doprineo ETF-ov Jovanović koji je u prvih par minuta prvog poluvremena postigao pet poena. Osim što su brzim napadima i dobrim rasporedom igrača u odbrani  lako uspeli da izjednače rezultat, došli su i do blage prednosti (31:29), ali su poljoprivrednici pogotkom Đurića u poslednjim sekundama uspeli da izjednače rezultat (33:33).
Ukradene lopte 7 9
Za razliku od prvog , u završnom delu su dominirali ETF-ovci koji su u toku deonice zabeležili 11 poena, dok su njihovi protivnici uspeli da upišu samo tri poena. Iako su ušli u završnicu izjednačeni, ETF je uspeo da reši utakmicu u svoju korist trojkama Milića, Kesića, a zatim i Lazovića. Nemoćni u odbrani, a jako slabi u napadu poljoprivrednici su posustali I izgubili ovaj meč rezultatom 44:36.

Po završetku meča bek ETF-a Nikola Perković je izjavio da njegova ekipa očekuje da ove godine ode korak dalje i osvoji takmičenje. „Prezadovoljni smo, uspeli smo da završimo grupnu fazu bez poraza, jedini u celoj ligi, sada se okrećemo četvrt-finalu “, rekao je Perković.