ETF obezbedio finale posle produžetaka

513

Košarkašice Elektrotehničkog fakulteta posle produžetaka savladale su ekipu Farmaceutskog fakulteta u polufinalnoj utakmici Lige Univerziteta u Beogradu  rezultatom 39­:37 (9­:6, 9­:6, 12:8, 5­:15, 4­:2). Najkorisnije iz redova ETF-a u ovom meču bile su Perićeva sa osvojenih 12 poena, a za njom i Kovačevićeva sa postignutih 9 poena. Na protivničkoj strani, najistaknutija bila je Stojićeva sa 23 poena.

Meč je otvoren serijom promašaja obe ekipe, a zatim i slobodnim bacanjima u kojima je  Farmaceutski fakultet bio uspešniji(1:2). Slede trojke Stamenkovićeve i Kovačevićeve, koja je u ovom meču bila precizna tri puta u šutu van linije 6,75 (7:2).

Drugu četvrtinu obeležio je veliki broj propuštenih prilika u napadu. Posle toga i faul nad Stojićevom koja je u ovom meču sa linije slobodnih bacanja zabelezila 9 pogodaka iz 13 pokušaja. Ipak uspešniji bio je ETF, sa osvojenih 9 poena kao i u prvoj četvrtini, i tako došao do rezultata 18:12.

21 Đurić M.

Drugo poluvreme ETF započinje hrabrim potezima Pančićeve i Perićeve, koje su borbom u napadu osvojile 4 poena. Zatim slede trojke Perićeve i Kovačevićeve, koje su osigurale prednost od 12 razlike. Istaknute u ovoj deonci na strani Farmaceutskog fakulteta bile su Stojićeva sa 5 poena, Jelovac sa 2 poena i Elez sa jedim poenom. Ekipa Farmaceutkog fakulteta se nakon tajm-auta vraća u igru i smanjuje prednost na 30:20.

Poslednja četvrtina bila je od presudne važnosti košarkašicama Farmaceutskog fakulteta. ETF nije bio dovoljno koncentrisan, pa je Stojićeva to maksimalno iskoristila i vezala 8 poena(33:32). Sa druge strane, veliki broj promašenih šuteva ETF-a i trojka Stankovićeve, dovodi farmaceute do izjednačenja na 35:35. Prvi produzetak bio je bez pogodaka. Obe ekipe su delovale dekoncentrisano I zbunjeno. Nije im pošlo za rukom da realizuju ijedan šut upućen ka košu, što je produžilo utakmicu I odvelo je u novi produžetak. Perićeva i Stamenkovićeva su tokom drugog produžetka uspele su da ubace po jedan koš sa linije penala. Zatim sledi izjednačenje nakon uspešnog šuta za dva poena Stojićeve na 37:37. Konačan rezultat postavila je Perićeva posle upešno realizovanog šuta pod košem I na taj način je svojoj ekipi donela pobedu I osigurala prolazak u finale.

Jedna od najkorisniji  košarkašica ETF-a Kovačevićevićeva bila je zadovoljna rezultatom i dodala: „Veoma sam ponosna na svoju ekipu, borile smo se koliko smo mogle i to nas je dovelo do finala. Čestitam svojim saigračima na odličnoj utakmici “, rekla je Kovačevićeva.