ETF maksimalno do polufinala

87

Odbojkaši Elektrotehničkog fakulteta sve su bliži odbrani titule. Trijumfom nad Filozofskim fakultetom sa 2:0 (25:23 i 25:13) plasirali su se u polufinale  Kupa gde ih očekuje duel sa Građevinskim fakultetom. Pobednik tog meča će se boriti za zlatno odličje sa Fakultetom sporta i fizičkog vaspitanja koji je do  finala došao porazivši Rudarsko- geološki fakultet maksimalnim rezultatom.

Branioci titule su bolje otvorili meč. Prijem je bio na visokom nivou, a blokeri su sjajno zatvarali protivničke napadače. Sa druge strane Filozofi nisu uspevali da uđu u ritam te je ETF sve do sredine seta održavao rezultatsku razliku. Na servis Radisavljevića odbojkaši Filozofskog prave seriju od šest poena i prvi put u setu dolaze do vođstva (18:16). Elektrotehnički reaguje tajm- autom nakon kog je usledila igra poen za poen. Momci sa Filozofskog su u samoj završnici imali šansu da set privedu kraju u svoju korist (23:22), ali je nisu iskoristili. Kašić vezao dve sjajne dijagonale iz zone četiri za set loptu, a Vidović je svojom greškom poklonio set rivalu.

filozofski

Odbojkaši ETF-a su furiozno započeli drugi period igre. Primači protivničke ekipe nisu imali rešenje za Gajićev servis te su branioci titule već na samom startu poveli sa 11:3. Filozofi su iskoristili oba tajm- auta ali nije došlo do značajnije promene u njihovoj igri. ETF je dominirao u svim segmentima igre, napad je sjajno funkcionisao I sa krajeva I kroz sredinu. Elektrotehničari su se okončali rezultatom 25:13 I maksimalnim rezultatom obezbedili polufinale Kupa.

U pobedničkoj ekipi učinak je bio ravnomerno raspoređen. Kašić je zabeležio sedam poena, Gajić je imao šest a Pajević jedan manje. Među poraženima se istakao Buculjević sa šest poena na svom kontu.

Libero Elektrotehničkog fakulteta Nikola Milanov, koji je postigao jedan od najatrktivnijih poena na meču, smatra da je njegov tim dobro odigao i da uz takav pristup mogu do novog zlata u Kupu.
Utakmica je bila zanimljiva, konstatno smo se nadigravali. Svi smo odigrali maksimalno fokusirano i pobeda se nije dovodila u pitanje. Očekujemo jako polufinale protiv Građevinskog fakulteta i nadamo se odbrani titule“, poručio je Milanov.

Prethodni tekstDejan Ilić: Sudije su favorizovale FON!