ETF lako protiv FSFV-a

586

U okviru SUUB lige košarkaši Elektrotehničkog fakulkteta savladali su ekipu Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje rezultatom 51:34(17:8;18:5;4:13;12:10). Najkorisniji na meču bio je Radosavljević sa postignutih 16 poena.

Prvi napad na meču obezbedili su košarkaši ETF i uspešno realizovali šut za tri poena(3:0).Na drugoj starni siguran van linije 6,75 bio je Drljan, a nakon njega odmah i Žikić(5:6). Nakon niza promašenih šuteva košarkaša FSFV, 5 poena za ETF vezao su Stojišić(8:5) i Radosavljević(13:5). Do kraja četvrtine u listu strelaca su se upisali Badovinac koji je pogodio 2 slobodna bacanja(13:8) i Milić koji je pogodio šut sa poludistance uz faul, te su košarkaši ETF prvu deonicu rešili u svoju korist rezultatom 17:8.

Drugih osam minuta košarkaši ETF-a odigrali su sigurno u napadu i čvrsto u odbrani, pa su protivnici uspeli da ubace svega 5 poena. Jedini koji je postigao poene iz ekipe Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja bio je Kalanović, dok su na drugoj strani sigurni bili Radosavljević sa postignitih 8 poena, Milić sa dodatih 6(28:13), a dva puta sa poludistance sigurni su bili Popović i Jovanović(34:13).

32 POPOVIĆ D.
Treća deonica rezultatski pripala je košarkašima Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja koji su zaigrali oštrije i sugrnije u napadu, dok je na drugoj strani ekipa ETF-a ispala iz dotadašnjeg ritma igre. Nakon nesportske greške Perkovića i tehničke greške klupe ETFa, igrači tog tima više nisu postigli nijedan poen, dok su na drugoj strani zablistali Badovinac i Vukosavljević sa po 6 poena. Na kraju treće četvrtine rezultat na semaforu pokazivao je 13 poena prednosti za košarkaše ETF-a(39:26).

Poslednja četvrtina odigrana je u ritmu koš za koš, ali su košarkši ETF-a odigrali sigurnije u napadu te su ovaj meč priveli kraju i rešili ga u svoju korist. U pobedničkoj ekipi istakli su se Ristić sa 6 poena(45:26)i Ristanović i Đekanović sa po 3 poena(51:26), dok se iz redova FSFV-a u listu strelaca upisao Jakovljević sa 6 poena(51:32). košarkaši ETF-a slavili su rezultatom 51:34.