ETF lako do pobede

515

Rukometaši Elektrotehničkog fakulteta naneli su poraz ekipi Biološkog fakulteta rezultatom 28:19 (15:10), u okviru sedmog kola Lige Univerziteta u Beogradu. ETF je u startu napravio veću razliku u golovima, tako da biolozi nisu uspeli da im se približe.

Nakon tri neuspešna napada, prvi gol je postigao student elektrotehnike Đokić (1:0). Jandrić je bio precizan za 2:0, potom je sa linije sedam metara gol postigao Knežević (3:0). ETF je dopisao još dva gola, a onda je student biologije Kalinić postigao prvi gol za svoj tim (5:1). Naredni napad elektrotehničara obeležio je gol Stojkovića (6:2). Radović je povećao rezultat svoje ekipe za tri gola, u naredna tri minuta (9:3). Student biologije Mitrović, uzvratio je udarac (9:4). Uz pomoć Kalinića, ekipa Biološkog uspela je da smanji rezultatski zaostatak (10:6). Nakon tajm-auta, timovi su razmenili po dva gola (12:8), a onda je biolog Kalinić bio precizan za 12:10. Jandrić je u kontranapadu postigao gol (13:10). Minut pred kraj, ETF je upisao još dva gola, pa je rezultat na poluvremenu bio 15:10 u korist Elektrotehničkog fakulteta.

Zečević (3)

Tokom drugog poluvremena, ETF je nastavio sa odličnom igrom i povećao prednost na 17:10. Kalinić je bio precizan za 17:12 sa linije sedam metara. Gol za golom, rezultat je bio 19:14, a onda je Jandrić realizovao sedmerac (20:14). Biolog Dužanić bio je precizan, pa se elektrotehničar Lazarević istakao sa dva postignuta gola (22:15). Pošto ekipa Biološkog nije iskoristila napad, ETF-ovac Knežević povećao je rezultat svog tima (24:15). Nakon kratke pauze, a tri minuta pred kraj meča, biolozi su postigli tri gola, dok je 10 sekundi pred kraj Lazarević upisao poslednji gol. Meč je završen pobedom ETF-a 28:19.

U pobedničkom timu istakli su se Lazarević sa šest golova i Jandrić i Radović sa po pet, dok je rukometaš Biološkog fakulteta, Kalinić, postigao 10 golova.

Crveni kartoni / /

Kapiten Elektrotehničkog fakulteta, Filip Batić, izjavio je da je zadovoljan igrom svog tima i dodao: ,,Odlično smo igrali, pre svega u odbrani. Protivnik je bio dobar, ali smo iskoristili njihove greške. Ponosan sam na svoje momke”, rekao je Batić.