ETF bolji od TMF-a posle neizvesnog meča

309

Futsalerke Elektrotehničkog fakulteta su savladale tim Tehnološko-metalurškog fakulteta rezultatom 1:0 (0:0), u okviru Lige Univerziteta u Beogradu. Na meču odigranom prethodnog vikenda u sportskom balonu “Sinđelić” presudnu ulogu imala je futsalerka ETF-a Maja Miodragović, koja je pred kraj drugog poluvremena postila gol i time obezbedila novu pobedu svojoj ekipi.

Na početku utakmice futsalerke TMF-a su preuzele loptu i krenule u akciju koju je uspešno prekinula Ratkovićeva i ubrzo krenula u kontranapad. Uz pomoć Miodragovićeve koja je asistirala Sretenovićevoj ETF je imao prvu priliku za gol. Nakon te propuštene prilike TMF je bezuspešno pokušavao da prodre do protivničkog gola, svaki njihov napad ETF-ovke bi prekinule ili okrenule u svoju korist. Iako su futsalerke elektrotehnike imale veći posed lopte, nisu uspevale da budu precizne, a u trenutku nepažnje TMF je došao u posed lopte i uz dobro organizovan kontranapad Gudurićeva prvo, a odmah za njom i Đurićeva loptu su poslale tik pored gola i time propustile neke od retkih šansi da dođu do golova. Na druoj strani njihove protivnice su organizovale dobre akcije i imale mnogo više prilka za gol, ali nijednu nisu iskoristile do kraja prvg poluvremena, te je rezultat glasio 0:0.

U drugom delu meča ETF-ovke su nastavile istim ritmnom kao i u prethodnom. Iako su sada futalerke TMF-a imale nešto više šuteva na gol u odnosu na prvo poluvreme, Vučićeva na golu ETF-a uspevala je sve vreme da uspešno brani svoju mrežu. Ona je umnogome doprinela čvrstoj igri svoje ekipe. Nakon tajm-auta Milosavljevića je imala priliku za gol, jer je prostor ispred gola TMF-a bio gotovo prazan, ali ni to nije bilo dovoljno za pogodak i prelazak u vođstvo ETF-a. Inicijative i napadi su se naizmenično smenjivali između ekipa do samog kraja drugog dela meča. Jedan od šuteva u nizu Miodragićeve, golman TMF-a nije uspela da odbrani. Time je ETF stekao prednost, koju do kraja meča TMF nije ispeo da izjednači. Na kraju meča futsalerke Elektrotehničkog fakulteta su odnele pobedu rezultatom 1:0.