Elektro ubedljivo do treće pobede

5

Igrači tima Elektro pobedili su tim Mašinstva rezultatom 67:32. (26:8, 28:5, 3:8, 10:11).

Elektro je od samog početka meča nametnuo svoju igru. Već u prvoj četvrtini uspeli su da dobrim asistencijama, šutevima, kao i jakom odbranom naprave prednost od 13 razlike. Mašinci nisu uspevali da pronađu rešenje za ovakvu igru njihovih protivnika, koji je bio dominantniji u svakom segmentu igre.

U prvih šest minuta druge četvrtine košarkaši Mašinstva nisu uspeli da postignu nijedan pogodak, dok su za to vreme njihovi protivnici ubacili nekoliko trojki. Pored dobrog šuta za tri poena, Elektro je bio dobar i u odbrani te su ukradenim loptama i kontra napadima znatno povećali prednost i postigli još 28 poena, dok su Mašinci zabeležili samo pet pogodaka u ovom delu meča.

U drugom poluvremenu igrači Elektra su delovali dosta opuštenije na terenu, dok su se Mašinci „probudili“ i uspeli da postignu više poena od suparničke ekipe. Imali su nekoliko lepih akcija, međutim to nije bilo dovoljno da se odgovori na kvalitetniju igru protivnika, koji je na kraju treće četvrtine imao prednost od 36 poena razlike.

Poslednja četvrtina je bila rezultatski izjednačena. Igrači oba tima nisu pokazivali veliku borbenost, s obzirom na to da je ishod ovog meča već bio izvesan.

Stefan Divjan iz ekipe Elektro, izjavio je u šaljivom tonu da nije zadovoljan partijom koju su pružili. „Nisam zadovoljan, kako da budem, ali bitno je da smo igrali dušom i tako stigli do pobede“.

Najbolji igrač iz suparničkog tabora, Đorđe Radulaški koji je potigao 16 poena prokomentarisao je da nisu mogli da pruže adekvatan odgovor na igru ekipe Elektro. „Protivnici su od starta bili bolji i nismo uspeli da stignemo do boljeg rezultata“.