Elektro i Zaštita podelili plen

68

Ekipe Elektro i Zaštita igrale su nerešeno 2:2 (1:1), u okviru prvog kola grupe A.

Zaštitu je u prednost rano doveo kapiten Vujović. On je već u trećem minutu postigao vrlo lep pogodak. Dugo je čekao sam na levoj strani, a kada je konačno dobio loptu polsao ju je u same rašlje Latinovićevog gola. Već u sledećem napadu Vujović je lobovao kompletnu odbranu ekipe Elektro ali je Simić bio neprecizan. Prvi pravi napad Elektro je imao tek u petom minutu, ali je udarac odbranio Perin. U šestom minutu igrači Elektro su imali slobodan udarac na ivici šesterca, ali nisu dobro izveli (ne)uigranu kombinaciju te je lopta završila u gol-autu. Ipak, Elektro je do pauze postigao pogodak. U devetom minutu, nakon udarca Subića lopta je zakačila njegovog saigrača Đukića i prevarila Perina – 1:1.

U drugom poluvremenu prvu priliku su u 12. minutu imali igrači Zaštite, ali je Latinović istrčao daleko ispred svog gola i zaustavio kontru. Na drugoj strani je njegov saigrač Simić dobio lepu loptu iza leđa odbrane, šutirao iz prve, ali i bio neprecizan. Iako je Elektro imao blagu inicijativu, Zaštita je prva stigla do drugog gola. Bez neke izrađene akcije Bjelivuk je šutirao sa distance i, uz pomoć stative, smestio loptu u mrežu. Nakon drugog vođstva Zaštita se potpuno povukla i odlučila da brani prednost, što je omogućilo mnogo prilika ekipi Elektro. U 17. minutu Bakića je u gužvi iznenadila lopta, i iako se našao sam pred golom nije uspeo da donese izjednačenje. Međutim, konstantni napadi su se isplatili u 19. minutu kada je Ivković udarcem sa desne strane salvadao Latinovića i doneo važan bod za svoju ekipu u finišu meča.

Kapiten Zaštite Filip Vujović istakao je da je njegova ekipa zaslužila više u ovom meču: – Bili smo mnogo bolji, ali desilo se šta se desilo, primili smo gol u poslednjoj sekundi i razočarani smo zbog toga – izričit je bio Vujović.

– Utakmica je bila korektna i mislim da je ovo najpošteniji rezultat – izjavio je Đorđe Bakić, kapiten ekipe Elektro.