Ekonomski prošao u četvrtfinale

138

U prvoj utakmici osmine finala Univerzitetske lige Niša za odbojkaše, ekipa Ekonomskog fakulteta savladala je tim Mašinskog fakulteta rezultatom 2:0, po setovima (25:13, 25:16). Ovom pobedom Ekonomci su se plasirali u četvrtfinale, gde ih čeka ekipa Pravnog fakulteta.

Ekonomci su vrlo lako stigli do pobede protiv osmoplasirane ekipe iz prvog dela. Zanimljivo je to što je u regularnom delu ekipa Mašinskog bila bolja, kada je odnela tesnu pobedu od 2:1.

Već na samom startu meča Ekonomski je vodio sa 4:0, usled lošijeg prijema njihovih protivnika. Ekonomisti su igrali dosta bolje u napadu. Nakon zatraženog tajm-auta, pri rezultatu 6:1, ekipa Mašinskog fakulteta zaigrala je nešto bolje, te je rezultat bio smanjen na 7:5. Međutim, Mašinci su ponovo imali problema na prijemu, što je omogućilo Ekonomistima da vežu 5 poena, završno sa prvim blokom na meču, nakon toga se otišlo na novi odmor. Novim poenima Ekonomisti su napravili razliku od 7 poena, a potom se igralo poen za poenom. Kako se set privodio kraju igra Ekonomista bila je sve ubedljivijja, te je prvi set zavšen u njihovu korist ubedljivim rezultatom 25:13.

Nastavak seta doneo je nešto čvršću igru na obe strane, kada je viđen prvi egal na meču (4:4). Nakon toga Ekonomski fakultet ponovo je počeo da igra u seriji, retko gubeći poene, te im je razlika konstantno raslaMašinci su uspevali u nekoliko navrata da priđu na -3 i da osvoje nekoliko lepih poena ”kuvanjem”. Međutim, kvalitetnija ekipa na drugoj strani nije dozvoljavala preokret. Pri rezultatu 18:15, usledila je nova serija Ekonomskog od 4 poena, čime je praktično meč bio rešen. Do kraja meča Mašinci su uspeli da osvoje svega jedan poen, a do prve meč lopte Ekonomisti su došli nakon prvog as poena. Konačan rezultat u drugom setu iznosio je 25:16, i  pobeda Ekonomskog sa 2:0 za nastavak takmičenja.

Libero pobedničke ekipe, Stefan Batalo, zadovoljan je pobedom, a njegova ekipa spremno čeka “obračun” sa narednim protivnikom.

Utakmica je bila dobra, odigrali smo dosta bolje. Ovo nam je bilo prvi put ove sezone da smo odigrali u kompletnom sastavu. Uspeli smo da izborimo prolaz u četvrtfinale, gde ćemo igrati protiv Pravnog. Protiv njih smo uvek igrali tesne i neizvesne utakmice, ali mislim da je sada došlo vreme da mi odnesemo pobedu”, rekao je Batalo.