Ekonomski pretrčao Geografe

135

Košarkaši Ekonomskog fakulteta bili su bolji od kolega sa Geografskog fakulteta  rezultom 59:28 (13:10, 13:7, 20:6, 13:5) u okviru SUUB lige. Ekonomski je imao mnogo ukradenih lopti iz kojih su se razvijale kontre i laki poeni, a takođe i dobroj timskoj igri svedoči i dosta asistiranih poena. Najbolji u timu Ekonomskog bili su Divac sa 12 poena i pet asistencija i Kosić koji je upisao 10 poena. Na drugoj strani Stanojević je dao osam poena.

Na početku utakmice, ekipe su bile veoma izjednačene. Odbrana na obe strane je bila veoma dobra i nisu viđeni laki poeni. U prvoj četvrtini Ekonomski je promašio dosta šuteva za tri poena (1/8 za tri u prvoj četvrtini), međutim šut za dva poena ih je dobro služio, te su na kraju prve četvrtine vodili rezultatom 13:10. Ni Geografi nisu loše šutirali, ali je trojka Bulajića napravila razliku na kraju ovog perioda igre.

17505964_1940192452933821_1001190222_n

Druga četvrtina bila je slična prvoj, odbrane su radile dobar posao i nije bilo previše poena. Ovaj period trojkom za Ekof je otvorio Gavrilović, da bi veoma lep potez nekoliko napada kasnije izveo je Stanojević sa Geografskog na sredini ove četvrtine kada je pogodio za dva poena uz faul i tako podigao samopouzdanje svojoj ekipi pred nastavak meča. No, Ekonomisti su ipak ostali mirni i pogodili još dve trojke do kraja četvrtine preko Đurića i Kosića. Takođe, dobrom odbranom su Geografe spustili na sedam poena u ovoj četvrtini, te su na poluvreme otišli sa prednošću od devet poena, 26:17.

Ukradene lopte 13 5

Treća četvrtina je bila odlučujuća za pobednika ovog meča. U trećem delu igre istakao se bek Ekonomskog, Divac, koji je pogodio dve trojke, imao nekoliko ukradenih lopti i asistencija, među kojima se ističe jedna iza leđa za Čolovića kome je ostalo samo da položi loptu u koš. Geografi su imali problema u prenosu lopte i šutu, a odbrana je prestala da budu na nivou iz prvog poluvremena. Ovaj period, Ekonomski je dobio rezultatom 20 prema 6 i time se približio pobedi.

Cvetković

U četvrtoj četvrtini, košarkaši obe ekipe su odigrale slabije nego u dosadašnjem delu utakmice. Bilo je dosta promašaja na obe strane. Treba napomenuti da je Geografski fakultet bio dosta oslabljen, nije im igralo nekoliko bitnih igrača, te je i to bio razlog za slabiji otpor u drugom delu igre. Ipak, najlepši potez viđen je na kraju utakmice kada je posle dobre akcije Aleksić sa Geografskog zakucao. Posle ovog poteza, nije bilo uzbuđenja, tako da je utamica završena pobedom Ekonomskog 59:28.

Utisak je da smo odigrali dobru utakmicu, čestitam protivničkoj ekipi. Mislim da smo zasluženo pobedili“ izjavio je kapiten Ekonomskog fakulteta, Veljko Bulajić.