Ekonomski i FSFV podelili bodove nakon drame u završnici meča

314

U okviru Univerzitetske lige Niša u rukometu prethodne sedmice odigran je meč između Ekonomskog i Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja. Na kraju igre nije proglašen pobednik duela, jer je nakon velike drame u završnici rezultat glasio 22:22 (11:10).

Utakmicu je otvorio Ristić koji se sjajno snašao i sa crte postiže prvi pogodak za svoj tim. Ekonomski je brzo uzvratio i preuzeo vođstvo preko Kostića, ali FSFV nije ostao nedorečen, pa je u 5. minutu rezultat glasio 2:2.

Nakon sedmerca koji je realizovao Rajović u 6. minutu Ekonomisti su zaigrali znatno bolje na oba kraja terena i u potpunosti su preuzeli inicijativu. Prvo veće vođstvo ostvarila je ekipa Ekonomskog (5:2). Uspevao je Ekonomski da održi stečenu prednost tokom prve polovine prvog dela igre. Kostić je ponovo bio precizan za vođstvo od 8:5 ,delovalo je da sve ide naruku Ekonomistima, kao i da su našli način da zaustave sjajne igrače Fakulteta sporta.

Ipak, rukometaši FSFV-a nisu odustajali od svog načina igre, zaigrali su vrlo organizovano i požrtvovano u odbrani, zahvaljujući tome dolaze do 3 uzastopna pogotka i do novog izjednačenja. Stoiljković dva puta i Ristić, koji je sjajno istrčao kontru, redom su tresli mrežu i primorali klupu Ekonomskog da u 14. minutu zatraži tajm-aut, rezultat je 8:8.

Nakon tajm-auta dve sjajne odbrane Jovanovića, golmana Ekonomskog, samo su dodatno podigle samopouzdanje njegovim saigračima,  koji uzvraćaju istom merom. Najpre Kostić, a potom i Milenković dva puta savladavaju protivničkog golmana za novu prednost od 3 gola.

Zadovoljniji na poluvremenu svakako su bili Sportisti, koji preko Ristića, koji je realizovao poslednji napad u prvom delu igre rezultatski zaostatak smanjili na samo jedan gol. Rezultat na poluvremenu glasio je 11:10.

Drugo poluvreme otvorili su igrači FSFV-a, prvo je Tašković izjednačio rezultat, da bi odmah nakon sjajne odbrane Ristić pronašao Stoiljkovića koji je sjajno istrčao kontru, ali nije uspeo da postigne gol.

Žestoka borba vodila se i u narednim minutima susreta, ali ipak se činilo da su igrači DIF-a bliži pobedi. Ristić se još jednom istakao, postigao dva gola u nizu za najveće vođstvo svoje ekipe na polovini drugog dela igre (14:16).

Da opravdaju epitet derbija pobrinuli su se izabranici Ekonomskog fakulteta. Sve propuste u odbrani i greške u napadu nadoknađivali su ogromnom željom i zalaganjem na terenu. Igralo se gol za golom, FSFV je svoju prednost od maksimalnih dva gola čuvao uglavnom preko raspoloženih Stoiljkovića i Taškovića, koji je presekao loše dodavanje Milenkovića i lako rešio situaciju 1 na 1 sa golmanom.

15 Sava Tašković

Delovalo je da su Ekonomisti pred nokautom, u 38. minutu gubili su rezultatom 19:21 i bili su prinuđeni da zaraže tajm-aut. Po jedan gol sa obe strane odmah nakon tajm-auta, Milenković je postigao gol za Ekonomski, a Tašković sjajnim pogotkom u dalji ugao mreže za FSFV, koji je imao sve u svojim rukama.

Dva minuta do kraja meča, delovalo je kao da je sve rešeno, ali se onda odjednom u igrače DIF-a uvukla panika i ogromna nervoza. Manić postiže gol za Ekonomski i iznuđuje isključenje Stoiljkovića, a ostalo je još nešto manje od dva minuta do kraja ovog uzbudljivog susreta.

Odmah nakon povratka isključenog igrača u igru, Uglješa Mitić je presekao dodavanje protivnika, ali je bio neodlučan i dosuđeno mu je loše vođenje. Vidno izrevoltiran sudijskom odlukom, Mitić se krajnje nesportski poneo i počeo da vređa sudiju Spasića, nakon čega je odmah isključen i poslat na klupu za rezerve. Pri odlasku na klupu Mitić je nastavio da vređa sudiju, koji je bio primoran da mu pokaže još jedno isključenje, odnosno direktan crveni karton, što je značilo da će još jedan igrač FSFV-a morati da napusti igru.

Nakon slabe komunikacije igrača Ekonomskog u napadu, Kostić je preuzeo odgovornost i postigao izjednačujući pogodak za svoju ekipu, za ispostaviće se, konačnih 22:22 na samo dvadeset sekundi do kraja ovog duela.

Prava drama viđena je u poslednjem minutu susreta, Bojanić je učinio sve što je bilo u njegovoj moći da zaustavi poslednji napad protivnika, ali je uspeo da zaradi isključenje. Igrači FSFV-a morali su da se zadovolje devetercem, a do kraja meča ostao je samo sekund. Ristić je pokušao direktno iz prekida, ali je golman Jovanović bio na mestu.

Po završetku susreta, vidno nervozni Tašković, koji je tokom čitavog meča prigovarao i žalio se na sudijske odluke dobio je direktan crveni karton koji će ga sprečiti da nastupa u narednoj utakmici svoje ekipe.

Jovan Jovanović, golman Ekonomskog fakulteta, podelio je utiske nakon meča sa Sportindeksom:

“Kao što ste i imali prilike da vidite, jako interesantna utakmica, sa dosta promena i turbulencija,a pobednik na kraju ipak nije odlučen. Došli smo u polovičnom sastavu, protivnici su takođe bili oslabljeni, na kraju se pronašla neka zlatna sredina između ovih jako izjednačenih timova. Sve čestitke mojim saigračima na prikazanoj borbi i nadamo se još boljijm partijama u plej-ofu”, rekao je Jovanović.