Ekonomsiti preko Medicinara do četvrtfinala

37

Futsaleri Ekonomskog fakulteta plasirali su se u četvrtfinale Univerzitetske lige. Oni su u osmini finala bili bolji od Medicinskog rezultatom 2:1 (1:0) i tako nastavili svoj put ka završnici takmičenja.

Počeli su medicinari silovito. Već posle nekoliko sekundi imali su veliku šansu kada je njihov igrač ostao sam ispred golmana Vukadinovića, ali su faulom ekonomci u poslednji čas sprečili  stopostotnu priliku. Usledio je korner i uigrana akcija Medicinskog, ali je Vukadinović bio na visini zadatka i sprečio vođstvo medicinara. Trebalo je nekoliko minuta igračima Ekonomskog fakulteta da dođu do daha. Prvi njihov ozbiljniji pokušaj u šestom minutu završio je u rukama golmana Stoiljkovića. Ovaj pokušaj nagovestio je bolju igru Ekonomista u nastavku poluvremena.  Preuzeli su kontrolu dešavanja na terenu i za to je stigla nagrada u desetom minutu kada je gužvu u šestercu Medicinskog najbolje iskoristio Milovanović i doveo Ekonomski u vođstvo. Do kraja poluvremena  Tasić je iz slobdnog udarca pokušao da udvostruči prednost svoje ekipe, ali je njegov pokušaj zaustavio golman Stoiljković.

Krenuli su Medicinari agresivnije u nastavak meča, stovirli jednu dobru šansu, ali je golman Ekonomskog fakulteta, Vukadinović, još jednom bio na mestu. I kako to obično biva kazna je usledila samo nekoliko minuta kasnije. Medicinari su se previše otvorili i ostavili prostor za kontre protivnika. Jednu takvu u gol je pretvorio Kostić i povisio prednost svoje ekipe na 2:0.  Ovaj gol dao je veliku sigurnost Ekonomskom  koji je u narednih nekoliko minuta bez većih problema kontrolisao igru i čuvao stečenu prednost.

U finišu Medicinari su krenuli na sve i ništa i igrali sa golmanom na protivničkoj polovini kao petim igračem. Golman ekipe Medicinskkog, Stoiljković bio je i najopasniji igrač svoje ekipe u finišu meča. Prvo je  u 27. minutu uputio odličan udarac sa distance, da bi ubrzo postigao pogodak i vratio nadu svom timu. Ipak do kraja meča fudbaleri Medicinskog nisu stvorili pravu priliku i tako ostali bez četvrtfinala. U narednu fazu takmičenja otišla je ekipa Ekonomskog fakulteta koja je zasluženo trijumfovala na ovom meču.

Strelac pobedonosnog gola za Ekonomski fakultet Dušan Kostić bio je zadovoljan posle trijumfa svoje ekipe.

“Veoma sam zadovoljan igrom svoje ekipe. Igrali smo čvrsto i agresivno tokom celog meča i takav pristup nam je doneo dobar rezultat”, rekao je Kostić.

Sastavi

Ekonomski : Vukadinović, Tasić, Kostić, Stojadinović, Jokić, Milovanović, Đorđević, Petrović, Trandafilović

Medicinski : Stoiljković, Nikolić, Krstić, Aleksandrov, Kovačević, Ilić, Milosavljević, Milisavljević, Spasić, Mitrović