Ekonomisti slavili sa +40

638

U okviru SUUB lige Ekonomski fakultet slavio je nad ekipom Šumarskog fakulteta rezultatom 71:31(14:11;17:12;16:8;26:0). Najkorisniji u ovo susretu bio je Gavrilović sa postignutih 22 poena.

Nakon dva minuta igre prvi pogodak na meču postigao je upravo Gavrilović pogođenim šutom van linije 6,75(3:0). Dok su se sa druge strane nizali promašaji, iz redova ekonomista sigurni su u šutu sa poludistance bili Ševo i Gavrilović(7:0). Prve pogotke za ekipu Šumarskog fakulteta postigli su Marjanović i Mirčić(7:5). Nakon sigurnih napada sa obe strane, četvrtinu je priveo kraju Radovanović i postavio konačan rezultat na kraju ove deonice od 14:11.

Drugih osam minuta počelo je pogođenom trojkom Tašića(17:11), ali je i sa druge strane u šutu za tri poena precizan bio Marjanović(17:14). Nastavljena je igra koš za koš u kojoj su najsigurniji bili Muratović sa postigutih 6 poena i Vukašinović koji je dodao 5(29:23). Ekonomisti su i ovu deonicu rešili u svoju korist, te je rezultat na kraju ove četvrtine bio 31:23.

23 MARJANOVIĆ Ž.
U drugom poluvremenu do izražaja je došla sigurnist u napadu košarkaša Ekonomskog fakulteta. Napravili su seriju 10:0, a najzapaženiji je bio Zečević koji je ubacio 6 poena. Na drugoj strani je na kratko zapretio Mirčić(41:28), ali su se veoma brzo u prethodni ritam igre vratili košarkaši EKOF-a koji su na minut odmora otišli nakon pogođenog šuta sa poludistance Gavrilovića, pa je rezultat na kraju ove deonice bio 47:31.

Poslednja četvrtina košarkašima EKOF-a poslužila je da svoju prednost povećaju, s obzirom da protivnici nisu postigli nijedan poen. Iz redova ekonomista najraspoloženiji su bili Muratović koji je postigao 7 poena, Ševo koji je dodao 5 i Sobucki sa 4 poena. Igrači Ekonomskog fakulteta lako su priveli meč kraju, te su slavili rezultatom 71:31.