Ekonomisti minimalcem do pobede u derbiju

153

U derbi meču Univerzitetske lige u malom fudbalu Ekonomski fakutet savladao je Medicnski rezultatom 1:0 i tako upisao tri važna boda u borbi za plej-of. Pitanje pobednika Ekonomski je rešio početkom drugog dela kada je Milan Jokić savladao golmana Medicinskog Ursulovića.

Meč je obelžila taktička borba rivala između dva šesterca.  Blagu terensku inicijativu imala je ekipa Medicnskog fakulteta, ali to nije dovelo do izglednijih prilika. U 11. minutu Ekonomski je pripretio, ali je lopta otišla pored gola.

Ekipa medicinskog fakulteta

Odlučujući momenat meča dogodio se u 19. minutu kada je najbolji igrać meča Jokić odličnu kontru Ekonomista pretvorio u gol .  Nedugo zatim Stojanović je imao priliku da udvostruči prednost svoje ekipe iz slobodnog udardca ali je lopta otišla tik pored gola Medicinara. U poslednjim minutima igre Medicinski je pokušao da dođe do izjednačenja igrom bez golmana. Imali su i indirektan udarac na ivici šesterca posle greške golmana Ekonomskog fakulteta Vukadinovića, ipak rezultat je ostao nepromenjen, pa su bodovi Ekonomskom otišli.

Strelac gola za pobedu, Milan Jokić podelio je sa nama svoje utiske o meču.

“ Utakmica je bila teška. Drago mi je  što je moj gol rešio pitanje pobednika. U prethodnom kolu poraženi smo od Elektronskog fakulteta, tako da se nadam da ćemo ovim trijumfom krenuti u seriju pobeda” , rekao je  Jokić.