Ekonomisti bez teškoća sa farmaceutima

172

Studenti Ekonomskog fakulteta pobedili su kolege sa Farmaceutskom fakulteta rezultatom 7:0 (4:0) u okviru takmičenja u  SUUB futsal ligi. Ekonomisti su bili bolji, imali su više vremena loptu u svom posedu, a pitanje pobednika rešili su u prvom poluvremenu.

Prvu šansu na meču imao je ekonomista Stamenković. Ipak, obećavajući šut je odbranio golman Ašujić. Nakon toga, pripretili su farmaceuti. Šutirao je Jović ali je bio blokiran. Prvi pogodak viđen je u četvrtom minutu. Dabić je presekao loptu,  dodao je ka Stamenkoviću koji je preciznim šutem pogodio desni ugao gola. Nakon uvodnog pogotka, ekonomisti su zaigrali još bolje. Šanse su se rađale ali je falilo završnice. Pokušavali su redom Stamenković, Pavlović, Bačanek, Dabić… Na drugoj strani, Ralević je sredinom poluvremena pokušao da učini nešto konrektnije ali se spetljao i nijee reagovao najbolje. Do pormene rezultata došlo je u trinaestom minutu. Na 2:0 povisio je Pavlović. Preciznim pasom ga je našao Stamenković a strelcu gola nije bilo teško da sa dva metra pogodi metu. Nakon primljenog pogotka, klupa farmacije zatražila je tajmaut. Ubrzo nakon pauze, farmaceuti su imali dobru šansu. Jović je izbio sam ispred golmana ali je čuvar mreže ekonomsita Vidaković dobro intervenisao. Samo dva minuta kasnije, ekonomisti su povisili na 3:0. Golman Vidaković je pronašao Ilića koji je iz prve dodao desno za Bačaneka. Ovaj je šutem pod prečku savladao nemoćnog Ašujića. U devetnaestom minutu, ekonomisti su poveli sa već ubedljivih 4:0. Stamenković je dodao za Ilića, koji je, zahvaljujući brzini izbio jedan na jedan sa golmanom. Pogotkom u donji desni ugao označio je i kraj prvog dela meča.

Drugih dvadeset minuta nastavljeno je u sličnom ritmu. Ekonomisti su kontrolisali meč. Ipak, farmaceuti su u odnosu na prvo poluvreme bili za nijansu konkretniji. Ralević je na samom početku pokušao da postigne gol, ali je Vidaković bio na mestu. Tri minuta posle, Ilić je, svojim drugim golom, nakon greške golmana Ašujića, povisio na 5:0. Golman je loše procenio pravac lopte. U sedmom minutu meča, Jović je dobro našao Ralevića, koji se ipak spetljao. Već u narednom napadu, Jordanović je imao dobru šansu, ali je golman ekonomista ponovo dobro intervenisao.  Jedanaesti minut meča doneo je novu promenu rezultata. Glavonjić je ostao sam i sa šest metara kroz noge pogodio za 6:0. Tada su ekonomisti  „stali na loptu“, zaigrali lakše. Upravo u tom periodu, farmaceuti su propustili tri dobre prilike. Prvo je Mijatović ubacio u šesterac, ali nije bilo nikog da naleti na loptu. Malo posle, Lukić je učinio isto, ali  ponovo niko nije bio na mestu. Najbolju šansu farmaceuti su imali u osamnaestom minutu. Mijatović je uputio odličan šut, ali je Vidaković ponovo pokazao sav svoj talenat i loptu izbacio u korner. Na minut do kraja meča, ekonomisti su postavili konačan rezultat. Stamenković je šutnuo, a na loptu je nesrećno naleteo Mijatović i sproveo je do svog gola. Ubrzo zatim, sudije su odsvirale kraj za konačnih Ekonomski fakultet 7:0 Farmaceutski fakultet.

Stelac prvog i poslednjeg gola, Stamenković, rekao je da je zadovoljan pobedom uprkos tome što su došli u oslabljenom sastavu. „U meč smo ušli značajno oslabljeni. Ipak, mlade snage su pokazale da su spremne za velike utakmice. Nadamo se da ćemo se do kraja sezone dodatno uigrati kako bismo ostvarili što bolji rezultat“, izjavio je Stamenković.