EKOF trojkama pobedio učiteljice

382

Košarkašice Ekonomskog fakulteta pobedile su u okviru četrnaestog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu košarkašice Učiteljskog fakulteta rezultatom 30:24 (3:6, 9:6, 6:5, 12:7) i održale šanse za plasman u sledeću fazu takmičenja. Utakmicu odigranu u balonu ,,Sava” obeležile su trojke Stojanovićeve i Stolićeve, koje su u drugom poluvremenu donele preokret, a potom i pobedu ekonomistkinjama.

Učiteljice su bolje ušle u utakmicu i nakon tri minuta već su vodile rezultatom 0:6. Pogodila je Vukobratovićeva za dva uz dodatno bacanje, a Perišićeva je trojkom uvećala razliku (0:6). U tim trenucima u redovima Učiteljskog istakla se i Novakovićeva, koja je u obe situacije zabeležila po asistenciju. Promašaji Krejakovićeve i izgubljene lopte Bakovićeve uticale su da ekonomistkinje ostanu na ,,nuli” sve do isteka petog minuta. Tada je Eror dodala loptu do Stolićeve, a ova preciznim šutem van linije 6,75 prepolovila razliku (3:6).  Do kraja četvrtine imale su učiteljice priliku da ponovo povećaju prednost, međutim Skrlatovićeva nije iskoristila bacanja i na pauzu se otišlo pri rezultatu 3:6 u korist Učiteljskog fakulteta.

I drugu deonicu poenterski otvorile su učiteljice. Pogodila je Jovićeva za dva, a potom je realizovala i dodatno slobodno bacanje (3:9). Odgovor ekonomistkinja nije se dugo čekao. Stolićeva je svojom novom trojkom započela seriju za povratak svog tima, a ubrzo nakon toga, nakon polaganja Bakovićeve, rezultat je bio izjednačen (10:10). Nešto više od dva minuta ostalo je do poluvremena kada je Eror pogodila za preokret EKOF-a i učiteljice su zatražile tajm-aut (12:10). Posle kratke pauze, Perišićeva je izjednačila na  asistenciju Vukobratovićeve i rezultat na poluvremenu bio je 12:12.

Drugo poluvreme nije počelo efikasno. Grešile su košarkašice obe ekipe i gotovo da pola četvrtine nisu viđeni poeni.  Niz grešaka na obe strane prekinula je sredinom kvartala Eror, pogodivši za EKOF na asistenciju Krejakovićeve (14:12). Učiteljice ni u nastavku nisu uspevale da dođu do poena i to su ekonomistkinje kaznile. Prvo je kontru iskoristila Bakovićeva, a potom je i Krejakovićeva upisala svoje prve poene na utakmici za 18:12.  Posle tajm-auta koji su zatražile, učiteljice su konačno došle do prvih poena u drugom poluvremenu. Precizna za tri bila je Vukobratovićeva, nakon dodavanja Skrlatovićeve (18:15). Pored asistencije, Skrlatovićeva je do isteka vremena dodala i dva poena i u poslednji period igre ušlo se sa minimalnom prednošću Ekonomskog od 18:17.

Milica Jović 15
Poslednjih osam minuta donelo je i najveći broj poena, a tome je najviše doprinela Stojanovićeva iz ekipe Ekonomskog. Dve vezane trojke koje je pogodila, a potom i asistencija za Bakovićevu, donele su EKOF-u vođstvo od +9 (26:17) i tajm-aut koji su zatražile učiteljice. Perišićeva je po povratku na parket uzvratila trojkom, međutim raspoložena Stojanovićeva pogodila je još jednu, svoju treću, za 29:20 i vratila najveće vođstvo svom timu. Do kraja utakmice uspele su učiteljice da smanje zaostatak preko Damljanovićeve i Milijaševićeve, međutim nije bilo dovoljno vremena da se u potpunosti vrate u meč. Krajnji rezultat bio je 30:24 u korist Ekonomskog fakulteta.