EKOF sa trećeg mesta prošao u narednu fazu

516

Košarkaši Ekonomskog fakulteta savladali su Medicinski fakultet rezultatom 61:50 (13:6, 16:18, 20:9, 12:17) u završnom delu prve faze Lige studenata Univerziteta u Beogradu. Marko Gavrilović i Aleksa Divac sa 17 odnosno 12 poena vodili su svoju ekipu do pobede, dok je Filip Mošković, koji je ubacio 24 poena, pružio najveći otpor u hali „Radivoj Korać“.

Utakmica je započeta serijom promašenih zicera i šuteva sa distance. Ekipe su agresivnom igrom u odbrani sprečavale „lake“ poene. Posle tri minuta igre Zdravković i Šuljagić razmenili su po jedno polaganje za prekid lošeg niza (2:2). EKOF je nastavio da pogađa, dok je njihov rival vezao nekoliko grešaka, pa je pred kraj ovog perioda rezultat bio 11:2. Prva četvrtina završena je rezultatom 13:6 u korist Ekonomskog.

44 Filip Muratović 2p 77 Smiljanić
Tomić je otvorio drugi period igre prvom trojkom na susretu, da bi nakon bacanja Radovanovića, Mošković dodatno smanjio zaostatak Medicinskog (15:13). Već u sledećoj akciji Ševo je izborio nesportski faul, posle kojeg je usledila nova serija EKOF-a. Pogodio je oba bacanja, da bi Divac sam ubacio sedam poena za dvocifreno vođstvo (24:13). Do kraja prvog poluvremena Mošković je uspeo da vrati svoj tim u igru ubacivši čak devet poena, dok Gavrilović nije dozvolio da se prednost skroz istopi (29:24).

U nastavku duela viđena je još agresivnija borba nego u prvom poluvremenu. Igra je bila dosta isprekidana zbog velikog broja prekršaja. Medicinskom je odgovarao takav odnos snaga, pa su zahvaljujući dvojcu ŠuljagićNađević prišli na samo jedan posed razlike (36:33). Prelomni trenuci meča dogodili su se u poslednja dva minuta treće četvrtine. Ekonomski je otišao na plus sedam, da bi usledio oštar faul nad Divcem, posle kojeg je došlo do sukoba i isključenja košarkaša Medicinskog fakulteta Mumina. Po tehničku grešku zaradili su Gavrilović i Nađević. Serijom slobodnih bacanja i posle dve uspešne akcije, EKOF je stekao nedostižnih plus šesnaest (49:33).

Završni period igre nije doneo rezultatsku neizvesnost. Ponovo je Mošković bio jedini raspoložen igrač Medicinskog, međutim to nije bilo dovoljno pošto su protivnički igrači uspešno realizovali slobodna bacanja (56:42). Posle kratkog predaha sredinom četvrtine, na obe strane u igru su ušli igrači sa manjom minutažom. Nekoliko njih je uspelo da se upiše u listu strelaca za konačnih 61:50 za EKOF.

Ukradene lopte 13 4
Najefikasniji košarkaš u redovima Ekonomskog fakulteta Marko Gavrilović bio je zadovoljan igrom tokom cele utakmice. „Zahvalio bih se mojim saigračima na odličnoj igri. Verovatno prvi put u sezoni svih 32 minuta smo odigrali dobro na oba kraja terena. Čestitao bih i protivničkom timu na fer i korektnoj borbi. Ovo je bilo poslednje kolo za nas, iščekujemo rivale u drugoj fazi takmičenja i nadamo se najboljem“, rekao je Gavrilović.

Ekonomski fakultet sa skorom 4-2 plasirao se u narednu fazu takmičenja sa treće pozicije grupe B, iza Mašinskog fakulteta (6-0) i Rudarsko-geološkog fakulteta (4-2). Medicinski fakultet igraće u plej-autu zajedno sa Filozofskim fakultetom i Šumarskim fakultetom, pošto su prvu fazu završili na petoj poziciji sa učinkom od tri pobede i tri poraza, iza Fakulteta bezbednosti koji ima isti skor ali je bio uspešniji u međusobnom duelu.