EKOF preokrenuo protiv arhitekti

913

Futsaleri Ekonomskog fakulteta pobedili su Arhitektonski fakultet rezultatom 5:3 (0:1) u devetom kolu Lige Univerziteta u Beogradu. Prvi od dva meča koji se igrao u okviru grupe G u SC Rakovica protekao je u jakom ritmu, obe ekipe imale su svoje prilike da bi ekonomisti u drugoj polovini nastavka stigli do trijumfa.

Prve dve prilike na susretu imala je arhitektura, međutim Terzić, a zatim i Luka Simić nisu uspeli da savladaju golmana Vukovića. Igrao se treći minut kada je EKOF uspeo da se oslobodi protivničkog pritiska i stvori svoju prvu šansu, Stamenković je dodao do Jovovića koji je snažno šutirao, ali lopta je završila na stativi. Usledio je novi pokušaj arhitekata, ovog puta nisu bili precizni Pavle Simić i Mikeljević. Ekonomisti su u potpunosti preuzeli inicijativu i u narednim minutima nekoliko puta ugrozili gol protivnika koji se opredelio za kontranapade. Nakon pokušaja Stamenkovića, Bačaneka i Ostojića koji je pogodio sam okvir gola izbila je kontra koju je uspešno završio Terzić za prednost arhitekata (1:0). Neposredno posle toga isti igrač zamalo je i drugi put zatresao mrežu, ali Vuković je bio uspešniji. Rival je nastavio da napada, do kraja poluvremena mogli su da pogode posle indirekta i dva slobodna udarca, ali svaki put njihovi pokušaji bili su izblokirani tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0.

Milan Radivojević

EKOF je krenuo još jače na gol rivala u nastavku. Bačanek je izbio ispred Nikolića koji mu je skratio ugao i sprečio siguran pogodak. Usledili su pokušaji Jovovića, ali Nikolić je opet bio siguran. Igrao se 24. minut kada je Bačanek na dva metra od gol-linije pogodio prečku. Arhitektonski je dva minuta kasnije stvorio prvu priliku u drugom poluvremenu, šut Terzića izblokirao je Glavonjić. Ekonomisti su konačno poravnali rezultat preko Jovovića koji je izuzetno precizno šutirao iz daljine, lopta je završila u gornjem desnom uglu (1:1). Malo je falilo da arhitekte vrate prednost već u sledećem ataku, ali Terzić je lobom pogodio samo prečku. Kazna je usledila, Jovović je drugim golom preokrenuo na 2:1. Usledilo je opuštanje u njihovoj igri što je vešto iskoristio Luka Simić, smireno je poslao prizemnu loptu pored Vukovića za 2:2. Taj rezultat nije dugo stajao na semaforu jer je EKOF u kratkom roku stekao dva pogotka prednosti. Prvo je Glavonjić sjajno prošao po levoj strani i matirao golmana, a zatim je Jovović upisao het-trik (4:2). Futsaleri Arhitektonskog više nisu imali šta da izgube i krenuli su na sve ili ništa. Pritisak se isplatio minut pre kraja kada je Mikeljević vratio nadu (4:3). Ipak, u poslednjoj akciji na meču Jovović je iskoristio odbitak da postavi konačnih 5:3.

Igrač Ekonomskog fakulteta i strelac četiri gola Vladimir Jovović izneo je očekivanja za ostatak sezone. „Pre svega čestitam protivnicima ali i mojim saigračima na pobedi. Bilo je teže nego što smo očekivali ali na kraju se završilo kako smo želeli. Cilj nam je da se plasiramo u polufinale a sve iznad toga biće ogroman uspeh“, prokomentarisao je Jovović.