EKOF posle trilera u polufinalu

276

Futsaleri Ekonomskog fakulteta pobedili su, posle sedmeraca, studente Mašinskog fakulteta rezultatom 6:5. Posle četrdeset odigranih minuta rezultat je bio 2:2 (1:1), a nakon bolje izvedenih penala, ekonomisti su se plasirali u polufinale SUUB lige.

Prvo poluvreme, u hali za fizičko vaspitanje, bilo je poprilično izjednačeno. Ekonomisti su u prvih deset minuta za nijansu bili konkretniji, stvarali su više prilika i češće pretili golmanu Simeunoviću. Na drugoj strani, tim Mašinskog fakulteta je svoje akcije gradio mirno i to najčešće preko njihovog najraspoloženijeg igrača, levonogog Pešića. Inicijativa ekonomista urodila je plodom u sedmom minutu meča. Simeunović je odbranio jedan šut, a na njega je naleteo Aleksić i za 1:0 sa devet metara loptu posalo iza leđa golmana mašinaca. Gol je uzdrmao mašince, koji su svesno krenuli u agresivniju i ofanzivniju igru. Ubrzo im se to isplatilo. Nakon akcije, na desnoj stativi je ostao sam Pešić i loptu poslao pored golmana Grujića za 1:1.  Do kraja poluvremena, obe ekipe koncentrisale su se na čuvanje rezultatskog egala i niko nije imao preteranu terensku inicijativu. Sudije su ubrzo svirale poluvreme a rezultat od 1:1 obećavao nam je zanimljiv meč u nastavku.

Slična igra viđena je i početkom drugog poluvremena. Međutim, već nakon nekoliko minuta videlo se da su studenti mašinstva više motivisani da postignu gol. Napdali su skoro celo poluvreme. Petrašević i Pešić ponovo su im bili glavna uzdanica.  Ovi brzonogi igrači su uglavnom bez problema pretrčavali svoje čuvare ali nisu imali rešenja za neumornog golmana Grujića koji je više puta spasao svoj tim. Možda najbolju priliku u drugom poluvremenu propustio je strelac prvog gola za mašince. Predriblao je svog čuvara i sa desne strane uputio šut koji je prošao malo pored stative. Pre njega, Simić je takođe dobro prošao, ovaj put po levoj strani, ali je Grujić bio na mestu. S druge strane, ekonomisti su najbolju šansu propustili pet minuta pre kraja kada je Glavonjić zamalo zakasnio da naleti na pas Aleksića. Ipak, nedugo zatim, ekonomisti su postigli gol. Jovović je iz auta poslao loptu kroz golmanski prostor, na nju je naleteo Aleksić i sproveo je u mrežu. Ekonomisti su na dva minuta pre kraja imali prednost od 2:1. Upravo ovaj podatak naterao je studente Mašinskog fakulteta da igraju sa golmanom-igračem. Simeunović je ulogu čuvara dodelio Pešiću. Već iz narednog napada mašinci su dali gol za 2:2. Zahvaljuući igraču više u polju, Pešić je ostao sam i sa nešto više od 10 metara loptu poslao u malu mrežicu gola Grujića. Nakon postignutog pogotka, golman mašinaca Simeunović, vratio se na gol i u poslednjem minutu dobro intervenisao nakon šuta ekonomiste Resimića. Sudije su odsvirale kraj a pred igračima i gledaocima sledili su penali.

Novčić je pokazao da će studenti Ekonomskog fakulteta otvoriti penal seriju. Loptu je namestio Jovović i pogodio gornji desni ugao gola. Simeunović je bio nemoćan, a rezultat je bio 1:0. Na drugoj strani, Petračević je rezultat poravnao na 1:1 preciznim šutem. Ekonomista Radosavljević je postigao narednim gol. Precizni šut se od stative odbio u mrežu gola za 2:1. Na redu je bio mašinac Malović koji je prevario golmana Grujića i poravnao rezultat na 2:2. Dvostruki strelci u regularnom delu, ekonomista Aleksić i mašinac Pešić, glavni su akteri treće serije penala. Obojica su bili precizni, rezultat je bio 3:3. Usledila je, ispostaviće se četvrta i poslednja serija penala. Student ekonomije Resimić prevario je Simeunovića i pogodio za 4:3. Na drugoj strani, Denić je bio izbor klupe Mšainskog fakulteta. Namestio je loptu, šutnuo, prevario golmana Grujića, ali je lopta udarila u prečku i odbila se daleko. Promašaj označio pobedu ekonomista koji su nakon penal serije, zakazali polufinalni meč sa Pravnim fakultetom.

Jedan od junaka pobede, golman Grujić ,nije krio zadovoljstvo posle pobede i plasmana u polufinale. „Odigrali smo defanzivno dobar meč. Napad nam nije išao najbolje, ali smo pronašali rešenje da postignemo golove. Svakako bih uputio čestitke protivničkom timu koji je odigrao vrhunski meč. Naredni rival nam je ekipa Pravnog fakulteta i svi željno iščekujemo tu utakmicu“, izjavio je Grujić.