Ekipa Elektro lako do prve pobede

231

U prvoj utakmici prve lige u košarci, Elektro je savladao Zaštitu rezultatom 55:31 (15:9, 13:11,14:4,13:7).

Već na samom početku utakmice igrač tima Elektro osvaja loptu i predvodi svoj tim u prvi napad, a odmah zatim i postižu svoje prve poene. Međutim, igrači Zaštite preuzimaju loptu u svoje ruke i poentiraju na drugoj strani terena. Tokom prve četvrtine nizali su se poen za poenom, dok najefikasniji igrač tima Elektro, Stefan Divjan nije postigao tri dvojke za redom. Rezultat na kraju prve četvrtine bio je 15:9 u korist tima Elektro.

Druga četvrtina počela je mnogo jačom igrom košarkaša Zaštite, međutim Elektro je i dalje nastavio da igra snažnu odbranu. Košarkaši Zaštite dolaze do lakih poena, šutirajući sa linije za slobodna bacanja. Međutim ni to nije uzdrmalo ekipu Elektro jer su na kraju ove četvrtine i dalje imali prednost od 8 poena, pa je rezultat na kraju prvog poluvremena bio 28:20.

U trećoj deonici ove utakmice Elektro se sjajnim šuteva vratio u igru i napravio veliku razliku u rezultatu. Igrači Zaštite izgubili su dve lopte, a košarkaši tima Elektro koristili su svaku grešku protivnika. Rezultat na kraju ove četvrtine bio je u korist Elektro 42:24.

U poslednjoj četvrtina ekipa Elektro lagano niže poene i tako osigurava sebi prvu pobedu, dok igrači Zaštite se ne predaju tako lako i do samog kraja se bore. Pobedu odnosi od početka dominantnija ekipa, Elektro i slavi rezultatom 55:31.

Najefikasniji igrač tima Elektro, Stefan Divjan : „Iako su veoma dobro ušli u utakmicu, odigrali smo dosta solidnu odbranu, ali napad je presudio. Dobro smo otvarali kontre, međutim šut za tri poena nam nije bio baš dobar, ali vreme je učinilo svoje. Potrudićemo se da dobijemo i sledeću utakmicu i zahvaljujem se sudijama na izvanrednom suđenju.“

Prethodni tekstMatematičari u Prvoj ligi!