Dvocifreni Laković za ubedljiv trijumf rukometaša

221

Rukometaši Beogradskog Univerziteta trijumfovali su nad Univerzitetom iz Bezela u drugom kolu grupe B na igrama u Koimbri, rezultatom 31:15 (15:7). Naš tim prvi je poveo na meču i do kraja nije ispuštao prednost, došavši tako do prve pobede u grupi. Švajcarcima je ovo bio prvi poraz, nakon što su u prvom kolu remizirali sa ekipom Nejmegena iz Holandije.

Utakmicu je otvorio golom Leovac, a nakon žutog kartona Pavića, prednost srpskog tima udvostručio je Barudžić. Prvi gol za švajcarski tim postigao je u drugom minutu Engler, prepolovivši tako rezultat (2:1). Igralo se gol za gol sve do osmog minuta kada je naš tim napravio seriju od 4:0 otišavši tako na plus pet (8:3). Pogađali su u tim momentima Laković, Pavić, Davidović Leovac. Na polovini prvog dela Marki je smanjio na 8:4, ali tim iz Švajcarske nije uspeo dodatno da se približi Beograđanima, iako je u tim trenucima igrao sa igračem više. Usledila je nova serija naše ekipe od 3:1 i na tajm aut otišlo se rezultatom 11:5. Do kraja poluvremena prednost srpskog tima je rasla, a viđena su i dva sedmercakoja je za Beogradski univerzitet iskoristio Laković, dok je jednom sa linije penala za Bazel bio precizan Mikula,postavivši konačan rezultat prvog poluvremena od 15:7.

U drugom poluvremenu viđena je još kvalitetnija igra Beogradskog Univerziteta. Lakovićev gol sa sedam metara doneo je u drugom minutu nastavka dvocifrenu prednost (18:8), a  prednost srpske ekipe nastavila je da raste iz minuta u minut. Posle isključenja Frajtaga i Dajtlera i promašenog sedmerca Mikule, na polovini nastavka Švajcarci su bili prinuđeni da zatraže predah (23:9). Kratka pauza nije im donela bolju igru u nastavku susreta, dok su Beograđani predvođeni raspoloženim Lakovićem nastavili da uvećavaju prednost (26:10). Svoj poslednji gol na meču Laković je postigao iz sedmerca, nakon faula Rikenbahera, na sedam minuta do kraja (29:11). Završnica je pripala timu Bazela, Marki je postigao još dva  gola, a Rikenbaher je pogodio u poslednjem minutu za konačnih 31:15 za Univerzitet u Beogradu.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Radisav Laković u redovima Beogradskog Univerziteta sa 12 golova, dok je u poraženom timu najprecizniji bio Lukas Marki, koji je 5 puta zatresao protivničku mrežu.

Ekipa Univerziteta u Beogradu poslednji meč grupne faze igra  u ponedeljak, a rival će im biti Univerzitet iz Nejmegena iz Holandije, dok će se rukometaši iz Bazela sastati sa nemačkim Univerzitetom iz Bohuma.