Dvocifrena Radovanovićeva za drugu pobedu RGF-a!

489

U poslednjoj utakmici nedeljnog popodnevnog termina u zemunskoj ,,Vizuri”, košarkašice Rudarsko-geološkog fakulteta savladale su u okviru šestog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu ekipu Fakulteta organizacionih nauka rezultatom 47:25 (14:4, 15:6, 11:6, 7:9), nanevši tako treći ovosezonski poraz osvajačicama bronzane medalje iz prošle sezone. Drugu pobedu RGF-u u sezoni donela je Radovanovićeva, koja je ubacila 26 poena.

Već u prvom napadu na utakmici pogodila je Radovanovićeva trojku, da bi nakon dva neiskorišćena napada FON smanjio preko Lazićeve. To su ujedno bili i jedini poeni u prvoj polovini deonice, međutim RGF je u završnici ponovo ,,proradio”. Na svoju drugu trojku, dodala je Radovanovićeva i tri slobodna bacanja, dok se Markovićeva pobrinula da se na prvu pauzu ode sa dvocifrenom razlikom, takođe pogodivši šut van linije 6,75 metara. Rezultat nakon osam minuta bio je 14:4 u korist RGF-a. Igračice iz Jove Ilića ni u nastavku nisu uspele da pronađu rešenje za šuterski raspoložene košarkašice RGF-a. I drugi period igre počeo je kao i prvi trojkom Radovanovićeve, dok je na drugoj strani Lazićeva nakon poena iz prve četvrtine došla i do svoje prve asistencije. Podrška saigračica izostala je Lazićevoj, te je RGF do poluvremena došao i do petnaest razlike, nakon što je prve poene na utakmici ubacila i Milovanovićeva, pogodivši za 29:10.

Treću četvrtinu otvorila su slobodna bacanja FON-a. Polovične su bile i Jovanovićeva i Lazićeva, što je ponovo trojkom kaznila Radovanovićeva. I kapitenka RGF-a, Plećaš, došla je u tim trenucima do svojih prvih poena, dok su igračice FON-a nastavile sa promašajima i izgubljenim loptama. U poslednji period ušlo se sa prednošću RGF-a od 40:16, te je poslednjih osam minuta bilo i najneefikasnije. Usled velike prednosti, RGF je prepustio posed protivnicama, što je FON iskoristio da dobije ovu četvrtinu. Ipak razlika je bila nedostižna, pa i pored trojke koju je postigla Ranđelovićeva nije bilo šanse za povratak u utakmicu. Konačan rezultat od 47:25 postavila je Plećaš, nakon ukradene lopte i asistencije Tanaskovićeve.