Dvocifrena Plećaš srušila učiteljice!

509

Košarkašice Rudarsko-geološkog fakulteta pobedile su u neizvesnoj utakmici devetog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu ekipu Učiteljskog fakulteta rezultatom 34:31 (4:6, 14:6, 6:8, 10:11). Prednost stečena tokom druge četvrtine ispostavila se kao ključna za pobedu RGF-a.

Susret su otvorili poeni na obe strane. Jovićeva je pogodila za Učiteljski nakon ofanzivnog skoka, a na drugoj strani precizna je bila Plećaš (2:2). I naredni napadi realizovani su poenima od strane Tulenićeve i Novakovićeve, a onda se ušlo u seriju promašaja (4:4).

Učiteljice, nikako nisu uspevale da nametnu svoj ritam igre, iako su pokušavale preko Vukobratovićeve, Jovićeve i Novakovićeve. Na njihovu sreću, ekipa iz Đušine ulice promašaje nije znala da kazni. Ostalo je još tri minuta na semaforu, kada je ,,košgeterski post” prekinula Perišićeva na asistenciju Novakovićeve (4:6). Pokušale su igračice RGF-a preko Tulenić da izjednače i preokrenu, međutim, rezultat se do kraja osmog minuta nije menjao, pa se na pauzu otišlo sa prednošću učiteljica od dva razlike.

Jović M. 15
Perišićeva je otvorila drugi period pogotkom za dva, a potom je usledila prva trojka na utakmici. Asistentciju Tulenićeve iskoristila je Tanaskovićeva, pogodivši od tablu (7:8). Šuterski raspoložene košarkašice RGF-a, u sledećem napadu ubacile su novu trojku. Ovaj put u ulozi realizatora našla seTulenićeva, preokrenuvši rezultat (10:8). Bio je to signal da učiteljice zatraže tajm-aut. Saveti trenera i saigračice Tamare Skrlatović, koja nije bila u sastavu za ovaj meč, koristili su učiteljicama, koje su preko Novakovićeve došle do izjednačenja (10:10). Uzvratio je RGF. Da se na poluvreme ne ode nerešenim rezultatom pobrinule su se Tanaskovićeva, Tulenićeva i Plećaš i napravivši u poslednja tri minut aseriju od 8:2 odvele su svoj tim na pauzu sa prednošću od 18:12.

Treći kvartal pripao je učiteljicama i pored uvodnih poena koje je postigla Plećaš. Prva slobodna bacanja svog tima na utakmici realizovala je polovično Novakovićeva u trećem minutu, a potom je Perišićeva pogodila za tri (22:18). Trener RGF-a zatražio je tajm-aut. Njegove izabranice nisu se konsolidovale u napadu ni nakon kratkog predaha, što je kaznila Jovićeva,smanjivši zaostatak na samo jedan posed (22:20). Do kraja četvrtine uspela je Plećaš da vrati plus četiri svom timu i u poslednjih osam minuta ušlo se sa rezultatom 24:20 u korist RGF-a.

Drama u poslednjem periodu nije izostala. Upravo je četvrta četvrtina bila i najefikasnija. Otvorila ju je polaganjem Damljanovićeva, a onda je usledila jedna od lepših akcija na utakmici. Plećaš i Tanaskovićeva izbacile su čitavu odbranu učiteljica duplim pasom i poentirale za dva (26:22). Naredne minute obeležila je Novakovićeva, smanjivši zaostatak na ,,pola koša” nakon tri poena i jedne ukradene lopte (26:25). U četvrtom minutu, pogodila je Damljanovićeva  jedno od dva bacanja, izjednačivši rezultat (26:26). Uspele su učiteljice da dođu i do preokreta, nakon što je Vukobratovićeva upisala 2 plus 1 (28:29). Košarkašice RGF-a predvođene Plećaševom nisu se predavale i pored ispuštene prednosti. Preko Milovanovićeve došle su do novog vođstva i u poslednji minut, ušlo se pri rezultatu 32:29. Završnicu su obeležili prekidi.  Pokušavale su na sve načine da što pre osvoje loptu učiteljice, pravivši pri tome prekršaje. Na njihovu sreću, Tulenićeva nije realizovala slobodna bacanja, te je nada za novi preokret još uvek postojala. Pet sekundi ostalo je na semaforu kada je Vukobratovićeva  pogodila za dva (32:31) pa su učiteljice zatražile tajm-aut. Usledio je brz faul i na liniji penala našla se Plećaš. Za razliku od svoje saigračice, bila je nepogrešiva u oba pokušaja i na četiri sekunde do kraja rezultat je glasio 34:31 za RGF.