Đurković nedovoljan za rušenje šampiona

259

U okviru šestog kola Lige Univerziteta u Beogradu ekipa Fakulteta organizacionih nauka zabeležila je još jednu pobedu, ovog puta nad Stomatološkim fakultetom rezultatom 57:39 (10:4, 20:5, 9:13, 18:17). Fonovci su kontrolisali igru skoro čitavu utakmicu, dok je stomatolozima nije bio dovoljan raspoloženi Đurković sa 24 poena.

Prvi period ove utakmice obeležila je neefikasnost obe ekipe u napadu. Prve poene za svoju ekipu Šćekić je sam proizveo igrom leđima na niskom postu. Božičković je u narednom napadu maestralnim prodorom došao do koša i položio loptu ali je pritom i fauliran. Svoje prve poene stomatolozi su postigli tek u četvrtom minutu meča preko Perišića koji je dobrom kretnjom sebi napravio prostor i pogodio trojku. Odgovorio je na to Šćekić trojkom već u narednom napadu i kontrom pred kraj četvrtine koju je sam poveo i realizovao. I pored neubedljive igre ekipe FON-a rezultat je bio 10:4 u njihovu korist na kraju ove četvrtine.

Druga četvrtina je bila mnogo sadržajnija. Fonovci su konsolidovali svoju igru u napadu, protok lopte je bio bržii u tranzicijii i postavljenom napadu. Nastavio je Božičković da daje poene iz prodora ili šutem sa distance ali i da razigrava svoje saigrače. Stomatolozi nisu uspevali da dođu do koša na bilo koji način osim šutem sa distance, koji ih na njihovu žalost nije služio. Fonovci su odbranom iznudili veliki broj grešaka protivničke ekipe. Izgubljene lopte protivnika su pretvarali u poene iz kontre. Šćekić je nastavio da budenajveća pretnja po koš stomatologa pored raspoloženog Božičkovića, koji ga je hranio loptama. Na kraju ove četvrtine prednost ekipe FON-a je narasla i rezultat je bio 30:9.

Bošnjović 15
U trećoj deonici ekipa Stomatološkog fakulteta se delimično probudila i zaigrala angažovanije u odbrani. Đurković je zaigrao na neverovatan način u napadu, pogodivši skoro svaki šut. Fonovci su se oslanjali na kretnje u napadu ali to je prolazilo ređe nego u drugoj četvrtini što je unelo nervozu među igrače. Ovakav razvoj situacije i konfuziju u odbrani fonovaca je iskoristio Đurković i nastavio da teroriše koš sa linije za tri poena. Košarkaši FON-a nisu uspeli da nađu način da izađu iz krize. Šćekić je sam kreirao i postigao par poena ali u ovom delu nije imao adekvatnu podršku ostatka ekipe. Đukić je dodao još dva poena svojoj ekipi preko kontre i  time stavio tačku na ovu četvrtinu. Rezultat je bio 39:22 za ekipu FON-a.

Četvrtu četvrtinu Đurković je započeo kako je izavršio prethodnu. Za njegov šut sa linije 6,75 protivnik nije imao rešenje. Ipak preko Kojadinovića i Pešića fonovci su uspevali da odgovore u napadu, kako sa linijeza tri poena tako i sa niskog posta. Sa devet metara Đurković je još jednom pogodio ali mu Pešić nije ostao dužan, postigao je identičnu trojku i već u sledećem napadu bio je fauliran pri šutu sa linije 6.75. Ruke su mi bile mirne i sva tri bacanja je pogodio. Do kraja meča Stojković je posle odlične kretnje pogodio trojku i u narednom napadu posle izgubljene lopte stomatologa proigrao Bukonju kojem nije bilo teško da realizuje kontru i stavi tačku na ovaj susret. Na kraju ove utakmice rezultat je bio 57:39 za ekipu FON-a.