Đurašić na golu, Nikolić u kontri-sigurna pobeda Saobraćajnog

528

Rukometaši Saobraćajnog fakuteta savladali su ekipu Elektrotehničkog fakulteta rezultatom 23:18 (13:6). Iako su elektrotehničari u drugom poluvremenu pružili otpor i pokušali da preokrenu rezultat, nisu mogli protiv odlične odbrane saobraćajaca.

U prvim trenucima meča, obe ekipe dobro su organizovale napade pa je rezultat bio izjednačen, 2:2. Zatim, nakon pogotka Ristića  Saobraćajni je poveo sa 3:2, a potom je Mlađenović iz kontre postigao gol za 4:2. Kovačević je potom golom smanjio prednost protivnika. Ipak, u nastavku Saobraćajni učvršćuje odbranu, ali ne popušta ni u napadu i stiže do prednosti od 7:3. Kozić je pokušavao da smanji prednost saobraćajaca, ali je sve pokušaje zaustavljao golman Đurašić. Šansu da poveća prednost sa linije sedam metara nije iskoristio Toković. Potom je ETF bio uspešniji u napadu, a Knežević i Kozić postigli su  golove za rezultat 9:5. Na drugoj strani je odmah intervenisao Petrešević postigavši pogodak za 10:5. Iako su ETF-ovci pokušavali da smanje vođstvo protivnika, na golu je odličan bio Đurašić koji je tokom prvih 20 minuta upisao sedam odbrana. Do kraja poluvremena, Nikolić je bio precizan nakon kontre Saobraćajaca, ali je na drugoj strani precizan bio Lazarević. Na pauzu se otišlo sa rezultatom 13:6 u korist Saobraćajnog fakulteta.

Drugo poluvreme otvorio je gol Petreševića. ETF je počeo sa igračem manje jer je na kraju prvu dela isključen Lazarević. Ipak, ekipa je značajno poboljšao svoju igru te su usledila i dva pogotka Kneževića za rezultat 14:8. I pored borbe momaka sa Elektrotehničkog fakulteta, saobraćajci su i dalje kontrolisali meč. Nikolić je bio odličan u kontranapadima i solo prodorima te Saobraćajni stiže do prednosti 18:11. Ipak, nakon gola Kneževića sa 19:12, ETF uspeva da veže tri uspešna napada. Golovima Lazarevića sa krila i Kovačevića iz kontre ekipa elektrotehničara smanjuje razliku na 19:14 nakon čega je usledio tajmaut. Nastavili su ETF-ovci u odličnom ritmu, agresivnije su napadali. Ipak, odbrana Saobraćajnog i dalje je funkcionisala. Tri minuta pre kraja, rezultat je bio 21:17 za “crno-žute”. Knežević je golom smanjio na 23:18, ali je pogocima Šmigića, Saobraćajni potvrđuje pobedu rezultatom 23:18.

Najbolji strelac pobedničke ekipe bio je Nikolić sa sedam pogodaka, a iza njega je Petrešević sa šest golova. U ekipi ETF-a najbolji je bio Knežević koji je loptu u okvir gola poslao šest puta.

Debitant u timu i trostruki strelac, Dušan Ristić nije krio radost zbog uspešnog nastupa i pobede ekipe. “Utakmica je bila sjajna, momci su dali sve od sebe, pohvalio bih sve, očekujemo da ćemo osvojiti ligu”, rekao je Ristić.

Prethodni tekstLjujić dominirao za pobedu građevine
Naredni tekstIvanović vodio FSFV do pobede
Studentkinja sam novinarstva na Fakultetu političkih nauka. Bavljenje novinarstvom znači ispunjenje mojih želja. Ne mogu da zamislim dan bez radija i sportskih vesti. Želja mi je da izveštavam sa velikih sportskih takmičenja. Kontakt: urednik@sportindeks.rs