Druga vezana pobeda ITS-a

267

Futsaleri Visoke škole ITS osvojili su nove bodove u okviru 4. kola Prvenstva studenata koje organizuje Univerzitetski sportski savez Beograda. Savladali su ekipu Pravnog fakulteta “Univerzitet Union” rezultatom 5:2 (2:1). ITS je predvodio Krstić sa dva pogotka, dok je Ostojić bio najraspoloženiji u ekipi Pravnog fakulteta postignuvši dva gola.

Obe ekipe ušle su u utakmicu čuvajući loptu na sredini terena. ITS je imao veći posed i bio konkretniji u završnoj trećini terena. Stanić je pokušao dva puta i oba puta bio neprecizan. Ovim udarcima ITS je krenuo da igra ofanzivnije pokušavajući uigranim akcijama da dođu do protivničkog gola. Igrao se 7. minut kada je Krstić dobro reagovao na dodavanje Stanića i matirao golmana pravnika za 1:0. Međutim Univerzitet “Union” je u sledećem napadu postigao gol. Tomaželjić je odigrao do Ostojića koji je pogodio nebranjeni deo mreže. Tri minuta kasnije bilo je 2:1. Kodžić je pronašao Štrbca koji je postigao efektan gol. Trener Univerziteta “Union” zatražio je tajm-aut u 15. minutu kako bi njegovi igrači spremno dočekali poslednjih pet minuta igre u prvom poluvremenu. Žuti karton dobio je Stanić u 17. minutu, nakon čega nije bilo više prilika do kraja prvog perioda meča (2:1).

14 Krstić D. 11 Janković Đ.
Drugo poluvreme započelo je pogotkom pravnika. U ulozi strelca ponovo se našao Ostojić. Uputio je  udarac sa pola terena i tako savladao nemoćnog Bojovića za 2:2 u 22. minutu. Nerešeno je bilo narednih šest minuta u kojih su igrači Visoke škole ITS pokušavali da dođu do prednosti. U 28. minutu pritisak se isplatio kada je Kodžić odigrao do Krstića koji je poslao loptu u rašlje za 3:2. Pravnici su pokušavali da poremete protivnika na sredini terena, međutim ITS je iskoristio nepažnju defanzivaca Univerziteta “Union” i u 31. minutu rezultat je glasio 4:2. Stanić se upisao u strelce pogodivši mrežu Marića. Konačnih 5:2 bilo je u 39. minutu kada je kontranapad realizovao Petrović odigravši dupli pas sa Kodžićem i poslavši loptu u praznu mrežu. Visoka škola ITS i dalje je neporažena nakon četiri odigrana kola u kojima je upisala dve pobede i remi.

Kapiten i strelac dva gola za Visoku školu ITS Dimitrije Krstić izjavio je kako je igra tima u drugom poluvremenu odlučila pitanje pobednika. “Utakmicu smo odigrali u dobrom ritmu. Pokušavali smo da dođemo do gola međutim nismo uspeli da realizujemo sve šanse. U drugom poluvremenu smo zaigrali bolje i na kraju došli do zadovoljavajućeg rezultata. Nedostaje nam još uvek nekoliko igrača, ali smo ipak uspeli da pobedimo”, zaključio je Krstić.