Druga pobeda vojnika u sezoni

21

Futsaleri Vojne akademije ostvarili su novi trijumf ove sezone. Oni su u drugom kolu lige Univerzitetskog sportskog saveza Beograda  savladali ekipu Pravnog fakulteta Univerziteta „Union“ rezultatom 6:2 (2:1). Najraspoloženiji u redovima vojnika bili su Đorđević i Jokanović koji su postigli po dva gola.

Na početku utakmice vojnici su zapretili preko Jokanovića, međutim, odbrambeni igrači Uniona su uspešno zaustavili njegov pokušaj.  Nakon pokušaja Jokanovića, u prilici se našao i Jovanović. Povukao je brzu polukontru, uspešno zaobišao golmana pravnika, ali je stativa sprečila vojnike da dođu do prednosti. Nakon početne inicijative ekipe sa Banjice, Union je konsolidovao svoje redove. U prilici da savladaju Jakića našli su se Mihailović i Marinković, međutim, golman Vojne je bio siguran ispred svog gola. Usledila je nova ofanziva Vojne akademije. Najpre je šut Đorđevića zaustavio Marić, a potom je Jovanović šutirao snažno, ali preko gola pravnika. Inicijativa vojnika isplatila sa sredinom poluvremena. Nakon uigrane akcije, lopta je došla do Đorđevića koji je bio precizan za 1:0. Pokušali su pravnici u prvom napadu, nakon što su primili pogodak, da izjednače ali je Jokić bio neprecizan. Ono što mu nije uspelo u 14. minutu uspelo mu je na dva minuta pred kraj poluvremena. Petrović je otvorio polukontru, dodao do Jokića koji je preciznim udarcem savladao Jakića (1:1). Nije dugo trajala radost Uniona. Vojnici su vratili prednost na svoju stranu nakon što je Jokanović postigao svoj prvi gol na meču (2:1). Do kraja poluvremena Vojna akademija je imala priliku preko Radovanovića da duplira prednost, ali je golman Uniona izašao kao pobednik, te se na odmor otišlo pri rezultatu 2:1.

22831087_1886745551365761_1709896049_o

U nastavku utakmice ekipa sa Banjice je nastavila sa ofanzivnom igrom, dok je tim Uniona svoju priliku čekao iz polukontri i kontri. Da stignu do nerešenog rezultata pravnici su mogli nakon solo prodora Jokića. Uspešno je zaobišao dvojicu protivničkih igrača, ali pogodio je spoljni deo mreže gola vojnika. U drugom poluvremenu Union je zamenio golmana, umesto Marića, koji se priključio ekipi u napadu, između stativa stao je Božić. Upravo je Marić imao novu priliku da donese izjednačenje pravnicima. Snažno je šutirao, ali nije bio dovoljno precizan, pa je rezultat ostao 2:1. Na drugoj strani tandem Jokanović-Đorđević bio je nezaustavljiv. Kapiten Vojne akademije nastavio je svoj golgeterski niz iskoristivši precizno dodavanje Jokanovića (3:1). Do prednosti od tri gola, vojnici su stigli nakon što se Pejić upisao u listu strelaca (4:1). Pravnici se nisu predavali i pored minusa od tri gola, pa su pogotkom Petrovića smanjili zaostatak (4:2). Da utakmica ne uđe u neizvesnu završnicu potrudili su se Ćirić i Jokanović. Najpre je Ćirić savladao Božića, nakon asistencije Đorđevića, da bi potom svojim drugim golom na utakmici Jokanović postavio konačan rezultat 6:2.

Kapiten Vojne akademije, Nikola Đorđević, po završetku duela kao ključ pobede istakao je požrtvovanje i borbenost svoje ekipe.

Čini mi se da je prošla utakmica bila rezultatski neizvesna zbog naše nepripremljenosti za ovu ligu. Nismo imali dovoljno vremena da se spremimo i nismo organizovali mnogo treninga, sada je to malo bolje. Došli su nam i momci sa prve godine koji su bili na terenu, tako da smo podmladili sastav i bili kompletni. Mislim da je to dalo danas rezultat. Momci su spremni i mislim da imamo kvalitet da prođemo ovu grupu kao prvoplasirani”, rekao je Đorđević