Dramatičan rasplet- PEP u polufinalu!

480

U odlučujućem meču poslednjeg kola grupne faze Prve univerzitetske lige rukometaši Visoke škole za poslovnu ekonomiju I preduzetništvo savladali su Fakultet sporta I fizičkog vaspitanja rezultatom 16:14 (7:6) I tako se plasirali u polufinale. Meč je bio napet I neizvestan do samog kraja. Igrala se čvrsta odbrana I sa jedne I sa druge strane što je rezultiralo malim brojem golova. Obe ekipe su prošle godine igrale Drugu ligu, ali su svojim partijama ove sezone pokazale da zaslužuju mesto u najvišem rangu takmičenja.

Ekipa Pep-a je ovom pobedom preuzela drugu poziciju od Dif-a I sa četiri pobede I jednim porazom obezbedila polufinale. Tamo ih očekuje  vicešampion Fakultet organizacionih nauka, koji je sa maksimalnih pet trijumfa zauzeo prvo mesto u grupi A.

26 Šljivić N.

Od samog starta igrala se snažna odbrana te su uvodni minuti protekli bez golova. Tek u petom minutu obe ekipe uspevaju da postignu pogodak, nakon čega je nastupila rezultatska klackalica. Difovci su pokušavali sa svih pozicija, ali je u realizaciji bio uspešan samo Bugarinović, dok je Milojević bio precizan sa linije penala. U ekipi Pep-a bila je slična situacija. Ramadanu I Nedeljkovću su se tek krajem poluvremena pridružili Jovan Malbašić I Nikolić. Golom u samom finišu Pep odlazi na odmor sa prednošću od jednog gola, pri rezultatu 7:6.

I drugo poluvreme obeležila je defanzivna I ujednačena igra. Igrale su se duge akcije sa dosta prekršaja. Momci sa Visoke škole PEP koriste dva igrača više i agresivnijom igrom u napadu uspevaju da iznude dva sedmerca. Oba puta precizan je bio Jovan Malbašić, koji donosi svojoj ekipi prvu veću prednost od 12:9. FSFV odmah reaguje tajm- autom, kako bi prekinuo seriju protivnika. Lazić istrčava brzu kontru i uspeva lako da savlada čuvara mreže Pep-a, a ubrzo nakon njega Ljubičić postiže fantastičan gol u okretu za izjednačenje. Dva minuta pre kraja Dif opet ostaje sa dva igrača manje što opet koriste rukometaši Pep-a da vežu dva gola i postave konačan rezultat 16:14.

U ekipi polufinaliste nabolji strelac bio je Jovan Malbašić koji je postigao šest golova, od čega čak četiri sa linije sedam metara. Petar Bugarinović bio je najprecizniji igrač FSFV-a sa pet golova na svom kontu.

Statistika Fakultet sporta I fizičkog vaspitanja Visoka škola za poslovnu ekonomiju I preduzetništvo
Crveni kartoni / /

Rukometaši Visoke škole za poslovnu ekonomiju I preduzetništvo smatraju da je meč bio napet upravo zbog važnosti tj. plasmana u polufinale, te da su nijanse presudile.

Težak meč I za nas I za protivnika. Borili smo se do samog kraja, ali smo ovoga puta mi izasli kao pobednici. Dali smo sve od sebe. Utakmica je bila jako kvalitetna. Mislim da će polufinale protiv FON-a biti egal meč. Biće svakako zanimljiva utamica, a mi se nadamo što boljem ishodu”, izjavio je Jovan Malbašić.

Ekipa Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja ocenila je celu sezonu kao veoma uspešnu, ali ostaje žal za polufinalom.

Čestitke ekipi PEP-a, i želimo im mnogo sreće u polufinalnoj utakmici. Pokazali su da su sajna ekipa i borili smo se sa njima do samog kraja. Moram da pomenem i katastrofalno suđenje koje nas je pratilo tokom celog meča. Čestitam svojoj ekipi na borbenosti, kolegijalnosti i zalaganju ne samo na ovoj utakmici već tokom cele sezone. Nadam se da će se organizovati i Kup ove godine, gde ćemo pokazati da vredimo i da zaslužujemo više od trećeg mesta u grupi. Srećni smo zbog opstanka u Prvoj ligi i nadamo se da ćemo tu i ostati u narednim sezonama”, poručio je Nikola Ljubičić.