Drama u Košutnjaku pripala FPN-u

23

Posle velike borbe futsaleri Fakulteta političkih nauka(FPN) uspeli su da pobede kolege sa Pravoslavno bogoslovskog fakuteta(PBF)3:2 (1:1), u okviru drugog kola prvenstva Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu.

Obe ekipe ušle su prilično nervozno u utakmicu i sa dosta grešaka u predaji lopte  teško su  stvarale prilike. Međutim,  iz prve šanse na meču futsaleri PBF-a su došli do prednosti. U 5. minutu Milić je dodao do Jokića, čiji je snažan udarac, iskosa, odbranio golman Petrović, no lopta se odbila upravo do Milića – koji je  bez većih poteškoća postigao gol za 1:0. Nakon primljenog gola FPN-ovci, počinju da prikazuju mnogo kvalitetniji futsal i preuzimaju inicijativu. Ređale su se šanse ispred gola PBF-a, a najbolju je imao Đukić. Futsaler FPN je petom pokušao posle  udarca Čubrila, ali je njegov atraktivan pokušaj završio pored stative. Nastavili su „političari“ u istom ritmu i već u sledećem napadu mogli su da dođu do izjednačenja. Santrač je sve dobro uradio, driblingom se rešio svog čuvara, zatim je udarcem po zemlji savladao golmana, ali na radost futsalera PBF-a, Tomić je sa gol linije izbacio loptu. Ipak, tim sa Bogoslovije nije izržao pod naletom FPN-ovca i u 15. minutu  na trenutak su izgubili  koncentraciju. Đogatović je sa više od pola terena pokušao da uposli svog saigrača, ali na njegovu sreću to kao da je zbunilo kompletnu odbranu PBF-a i golmana Velimirovića koji nisu odreagovali i  lopta je umesto u nogama igrača FPN-a  završila u golu futsalera  Pravoslavno bogoslovskog fakuteta -1:1.

23030920_1931303633563134_2115858568_o

Početak drugog poluvremena, susreta u hali FSFV-a na Košutnjaku, obeležila je agresivna igra i puno faulova sa jedne i sa druge strane. Upravo je nakon prekida došlo do prvog uzbuđenja u drugom delu igre. Đukić je pokušao iz slobodnog udarca sa nešto manje od deset metara, međutim udarac je završio pored gola. Na odgovor futsalera PBF-a nije se dugo čekalo poukšali su, takođe, iz slobodnog udarca, ali je Jokić bio neprecizan.  Usledio je dobar period igre za tim FPN-a i nakon jedne brze polukontre Zdravković je asistirao ka Santraču, koji je iz drugog pokušaja savladao Velimirovića i time doneo vrlo bitnu prednost svom timu. Mogli su futsaleri PBF-a odmah da dođu do izjednačenja. Loša komunikacija odbrane FPN-a omogućila je protivniku indirektan udarac sa šest metara, ali ekipa sa Bogoslovije nije uspela da iskoristi veliku šansu.  Umesto da imaju 2:2 na semaforu, futsaleri PBF-a dobili su novi gol u svojoj mreži. Đukić je povukao kontru i preciznim pasom u prostor pronašao Tasića, čiji je snažan udarac špicem završio u golu PBF-a za  3:1.  Iako je delovalo da je sve rešeno, poslednjih pet minuta utakmice  nam je donelo pravu dramu. Prvo, futsaler PBF-a, Milić nije iskoristio siutaciju jedan na jedan sa golmanom, da bi nakon toga njegov saigrač Milovac zbog prigovora sudiji  zaradio isključenje . To kao da je dalo dodatni motiv ekipi Pravoslavno bogoslovskog fakuteta  i već u narednom napadu  smanjuju zaostatak. Milić se  posle gužve u kaznenom prostoru najbolje snašao i tako je postigao svoj drugi pogodak na meču. Pokušali su futsaleri PBF-a da dodju do izjednačenja, međutim nisu uspeli u tome i utakmica je završena rezultatom 3:2 u korist Fakulteta političkih nauka.

Jedan od protagonista igre FPN-a, Dušan Đukić po završetku utakmice istakao je da je zadovoljan prikazanom igrom svog tima.

„Vrlo mlada smo ekipa i tek od ove godine igramo ozbiljan futsal, tako da sam prezadovoljan prikazanom igrom. Igrali smo borbeno, dosta tvrdo drago mi je što smo pobedili i nadam se da ćemo ovako nastaviti. Za početak bih bio zadovoljan da prođemo grupu, a za kasnije videćemo. Za dalje nam treba malo više taktike, smernosti i kulture u igri koju još nemamo u igri“, zaključio je Đukić.

Prethodni tekstArhitekte uspešno sprovele pobednički plan
Naredni tekstMedicinari našli lek za Bogosloviju

Studiram novinarstvo na Fakultetu politickih nauka. Obozavam plemenitu igru – poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Zelja mi je da postanem sportski novinar i da izvestavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi sampiona.