Drama u Košutnjaku pripala FPN-u

155

Posle velike borbe futsaleri Fakulteta političkih nauka(FPN) uspeli su da pobede kolege sa Pravoslavno bogoslovskog fakuteta(PBF)3:2 (1:1), u okviru drugog kola prvenstva Sportskog udruženja Univerziteta u Beogradu.

Obe ekipe ušle su prilično nervozno u utakmicu i sa dosta grešaka u predaji lopte  teško su  stvarale prilike. Međutim,  iz prve šanse na meču futsaleri PBF-a su došli do prednosti. U 5. minutu Milić je dodao do Jokića, čiji je snažan udarac, iskosa, odbranio golman Petrović, no lopta se odbila upravo do Milića – koji je  bez većih poteškoća postigao gol za 1:0. Nakon primljenog gola FPN-ovci, počinju da prikazuju mnogo kvalitetniji futsal i preuzimaju inicijativu. Ređale su se šanse ispred gola PBF-a, a najbolju je imao Đukić. Futsaler FPN je petom pokušao posle  udarca Čubrila, ali je njegov atraktivan pokušaj završio pored stative. Nastavili su „političari“ u istom ritmu i već u sledećem napadu mogli su da dođu do izjednačenja. Santrač je sve dobro uradio, driblingom se rešio svog čuvara, zatim je udarcem po zemlji savladao golmana, ali na radost futsalera PBF-a, Tomić je sa gol linije izbacio loptu. Ipak, tim sa Bogoslovije nije izržao pod naletom FPN-ovca i u 15. minutu  na trenutak su izgubili  koncentraciju. Đogatović je sa više od pola terena pokušao da uposli svog saigrača, ali na njegovu sreću to kao da je zbunilo kompletnu odbranu PBF-a i golmana Velimirovića koji nisu odreagovali i  lopta je umesto u nogama igrača FPN-a  završila u golu futsalera  Pravoslavno bogoslovskog fakuteta -1:1.

23030920_1931303633563134_2115858568_o

Početak drugog poluvremena, susreta u hali FSFV-a na Košutnjaku, obeležila je agresivna igra i puno faulova sa jedne i sa druge strane. Upravo je nakon prekida došlo do prvog uzbuđenja u drugom delu igre. Đukić je pokušao iz slobodnog udarca sa nešto manje od deset metara, međutim udarac je završio pored gola. Na odgovor futsalera PBF-a nije se dugo čekalo poukšali su, takođe, iz slobodnog udarca, ali je Jokić bio neprecizan.  Usledio je dobar period igre za tim FPN-a i nakon jedne brze polukontre Zdravković je asistirao ka Santraču, koji je iz drugog pokušaja savladao Velimirovića i time doneo vrlo bitnu prednost svom timu. Mogli su futsaleri PBF-a odmah da dođu do izjednačenja. Loša komunikacija odbrane FPN-a omogućila je protivniku indirektan udarac sa šest metara, ali ekipa sa Bogoslovije nije uspela da iskoristi veliku šansu.  Umesto da imaju 2:2 na semaforu, futsaleri PBF-a dobili su novi gol u svojoj mreži. Đukić je povukao kontru i preciznim pasom u prostor pronašao Tasića, čiji je snažan udarac špicem završio u golu PBF-a za  3:1.  Iako je delovalo da je sve rešeno, poslednjih pet minuta utakmice  nam je donelo pravu dramu. Prvo, futsaler PBF-a, Milić nije iskoristio siutaciju jedan na jedan sa golmanom, da bi nakon toga njegov saigrač Milovac zbog prigovora sudiji  zaradio isključenje . To kao da je dalo dodatni motiv ekipi Pravoslavno bogoslovskog fakuteta  i već u narednom napadu  smanjuju zaostatak. Milić se  posle gužve u kaznenom prostoru najbolje snašao i tako je postigao svoj drugi pogodak na meču. Pokušali su futsaleri PBF-a da dodju do izjednačenja, međutim nisu uspeli u tome i utakmica je završena rezultatom 3:2 u korist Fakulteta političkih nauka.

Jedan od protagonista igre FPN-a, Dušan Đukić po završetku utakmice istakao je da je zadovoljan prikazanom igrom svog tima.

„Vrlo mlada smo ekipa i tek od ove godine igramo ozbiljan futsal, tako da sam prezadovoljan prikazanom igrom. Igrali smo borbeno, dosta tvrdo drago mi je što smo pobedili i nadam se da ćemo ovako nastaviti. Za početak bih bio zadovoljan da prođemo grupu, a za kasnije videćemo. Za dalje nam treba malo više taktike, smernosti i kulture u igri koju još nemamo u igri“, zaključio je Đukić.

Prethodni tekstArhitekte uspešno sprovele pobednički plan
Naredni tekstMedicinari našli lek za Bogosloviju
Studiram novinarstvo na Fakultetu političkih nauka. Obožavam plemenitu igru poznatu kao fudbal od kad znam za sebe. Želja mi je da postanem sportski novinar i da izveštavam sa utakmica Crvene zvezde u Ligi šampiona.