Drakulićeva za treću pobedu Mašinskog!

399

U prvoj utakmici jedanaestog vikenda ženske konkurencije Lige Univerziteta u Beogradu, košarkašice Mašinskog fakulteta pobedile su ekipu Fakulteta organizacionih nauka rezultatom 49:40 (14:12, 18:8, 10:9, 7:11). U pobedničkoj ekipi istakla se Marija Drakulić sa 24 upisana poena, kojima je odvela svoj tim do treće pobede u ovoj sezoni.

Iako su obe ekipe u nedeljni okršaj ušle bez šansi da se plasiraju u narednu fazu takmičenja, zanimljiva utakmica nije izostala. Tim FON-a bolje je startovao prvu četvrtinu i poveo sa 0:6, pogocima Stojanovićeve, Banjac i Nikolićeve, da bi potom seriju solo prodorom prekinula Vasiljevićeva (2:6). Prvi primljeni poeni nisu uticali na košarkašice FON-a, koje su u narednih nekoliko akcija dodatno uvećale vođstvo. Sredinom četvrtine kapitenka Banjac došla je do novih poena, asistencije i blokade, te je trener Mašinskog zatražio tajm-aut (2:10). Slika na parketu u potpunosti se izmenila nakon kratke pauze. Mašinski je počeo da pogađa preko Drakulićeve i Rosićeve, dok je na drugoj strani tim FON-a upao u ,,krizu” sa izgubljenim loptama. U poslednjem minutu Vasiljevićeva je sa 2+1 izjednačila rezultat, a za prvo vođstvo Mašinskog pobrinula se Drakulićeva, koja je u poslednjem napadu pogodila trojku za 14:12

Nova trojka Drakulićeve otvorila je drugu četvrtinu. Uzvratila je Stojanovićeva, održavavši minimalan zaostatak FON-a. Igralo se u uvodnim minutima koš za koš, međutim sredinom deonice Mašinski se ,,odlepio” nakon promašaja Stojanovićeve za tri i Banjac nakon ofanzivnog skoka, te se na novi tajm-aut otišlo pri rezultatu 30:20 u korist ekipe iz Kraljice Marije. Igračice FON-a nisu uspele da ponove ono što su njihove protivnice uradile u prvih osam minuta nakon tajm-auta. Naprotiv, nastavile su sa promašajima i izgubljenim loptama, a to je Drakulićeva znala da kazni, postavivši konačan rezultat prvog poluvremena koji je glasio 32:20.

Rabrenović N. 15

Kao i prvo, i drugo poluvreme započelo je bolje po ekipu FON-a. Sa brza četiri poena smanjili su zaostatak ponovo na jednocifren broj, međutim usledio je novi tajm-aut Mašinskog, a potom i nova serija od osam poena, dovoljna za ubedljivo vođstvo (40:24). Ispostavilo se da su tajm-auti bili ključni za dešavanja na ovom susretu. Nakon svakog je ekipa koja bi ga zatražila podizala igru i počinjala da pogađa. Tako je bilo i u završnici treće deonice nakon tajm-auta FON-a. Na trojku Stojanovićeve nadovezala se poenima i  Lazićeva i u poslednjih osam minuta ušlo se sa rezultatom 42:29 u korist Mašinskog fakulteta.