Doktori bez leka protiv FSFV-ovca

326

U dvorani SC Rakovica u 10. kolu SUUB lige u futsalu, snage su odmerile ekipa Medicinskog fakulteta i ekipa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje. Pobedu su odneli futsaleri FSFV-a rezultatom 5:2 (0:0). Najuspešniji na strani pobedničke ekipe bili su Aleksić i Nikolić sa po dva pogotka.

Oba tima susret su započeli otvoreno, ali su doktori ipak bili znatno organizovaniji i opasniji. Prvu šansu imao je Antonić za ekipu Medicinskog fakulteta još u prvim minutama prvog poluvremena,  ali je lopta završila pored gola. Nije se dugo čekalo za novi napad Medicine, Antonić je na levoj strani pronašao Živaljevića koji je uputio centaršut u sredinu kaznenog prostora, ali je golman FSFV-a dobrom reakcijom zaštitio mrežu svoje ekipe. Posle zatraženog tajm-auta usledilo je buđenje tima iz Košutnjaka, kada uigranom akcijom Nikolića i Aleksića ostvaruju prvu šansu za postizanje pogotka, ali lopta ipak pogađa stativu i rezultat ostaje nepromenjen (0:0). U nastavku prvog poluvremena viđen je isti odnos snaga, ali je i pao ritam utakmice. Monotoniju duela razbio je Antonić u 19. minutom solo prodorom i direktnim šutom u mrežu protivničke ekipe, ali opet je zaustavljen odličnom rekacijom golmana FSFV-a. Kraj prvog poluvremena završen je nepromenjenim rezultatom bez golova  (0:0).

U drugom delu meča videla se nešto bolja i agresivnija  igra sa obe strane. Prvi pogodak postigla je ekipa Medicinskog fakulteta preko Antonića u napadu, kada je po desnoj strani terena centrirao i zatresao donji levi ugao mreže protivničke ekipe (1:0) Odgovor je ubrzo stigao i od FSFV-a preko Nikolića za izjednačenje (1:1). U nastavaku utakmice igralo se gol za gol. Sledeći pogodak su ponovo postigli futsaleri FSFV-a  i to opet akcijom Nikolića, koji je po centru terena prešavši dvojicu igrača protivničkog tima postigao gol. Medicinari su zatražili tajm aut, ne bi li pokušali da zaustave razigrane FSFV-ovce. Pauza je urodila plodom pošto po povratku na teren Pavlović postiže gol za izjednačenje na asistenciju Antonića (2:2). U nastavku utakmice inicijativu su preuzeli futsaleri FSFV-a i postigli još 3 pogotka. Još jednom Veličković je briljirao ispred mreže tima Medicinskog fakulteta i upisao svoj drugi gol, ovoga puta sa distance za 3:2. Doktori su vidno fizički i psihički pali, pa je četvrti pogodak u 34. minutu lako postigao Aleksić u napadu (4:2).  Bez pauze do kraja meča tim iz Doktora Subotića borio se da smanji rezultatsku razliku, ali slabim napadima to je samo pomoglo futsalerima FSFV-a da dođu do još veće prednosti defanzivom. Dobri u odbrani i još odlučniji u napadu raspoloženi futsaleri sa Košutnjaka dolaze do još jednog pogotka preko Nikolića i završavaju meč rezultatom 5:2.