Divjak ponovo nezaustavljiva za Mašinski!

462

U prvoj utakmici nedeljnog programa sedmog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu, košarkašice Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja pobedile su ekipu Mašinskog fakulteta rezultatom 56:32 (10:4, 11:13, 20:5, 15:10). Kao i u susretu odigranom pre nešto više od mesec dana, kapitenka FSFV-a Vesna Divjak ubacila je preko trideset poena ekipi Mašinskog, dovevši tako svoj tim do nove pobede.

Popodne u zemunskoj ,,Vizuri” počelo je promašajima u uvodnih nekoliko napada, da bi na isteku drugog minuta Drakulićeva dovela Mašinski u prednost. Nije se dugo čekalo na odgovor FSFV-a, koji je trojkom Divjak na asistenciju Stošićeve preokrenuo rezultat. Usled velikog broja izgubljenih lopti Mašinski je u tim trenucima zatražio i tajm-aut, ali ništa se nije promenilo ni u nastavku četvrtine. Divjak je još jednom pogodila iz daljine, a nove poene za Mašinski tek u šestom minutu postigla je Antićeva. Do kraja četvrtine za FSFV se upisala Bakovićeva, ali i Eror, koja je postavila konačan rezultat prvog dela (10:4).

I pored toga što su ponovo igrale sa samo pet košarkašica, dok su protivnice imale izmene, košarkašice FSFV-a nisu dozvolile Mašinskom da im pripreti. Serijom od 7:0 u kojoj je Divjak upisala još pet poena, došle su do prve dvocifrene prednosti, koju je Drakulićeva minimalno smanjila na isteku trećeg minuta. Ponovo je usledio tajm-aut Mašinskog, koji im je ovog puta prijao i u nastavku su krenule da sustižu rezultat. Osim Drakulićeve, trojku je pogodila i Vasiljevićeva, koja je uz to upisala i još dva poena, ali ni to nije bilo dovoljno za izjednačenje Mašinskog. FSFV je na poluvreme ipak otišao sa prednošću, jer je kao i prvu, i drugu deonicu poenima zatvorila Eror, postavivši na semafor rezultat od 21:17.

Glišić J. 14

U drugom poluvremenu na terenu je postojala samo ekipa FSFV-a. Bakovićeva je asistirala, dok je Divjak nastavila da pogađa sa svih delova terena. Do trojke za šampionke USSB lige došla je u poslednjih osam minuta i Komazec, dok je Divjak nakon prebačenih trideset poena stigla i do dve blokade. Na drugoj strani samo su Drakulićeva i Vasiljevićeva bile raspoložene za igru, što nije bilo dovoljno ekipi Mašinskog, pa su košarkašice FSFV-a slavile sa ubedljivih 56:32.