Divjak i pored povrede najefikasnija!

557

Košarakašice Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja savladale su ekipu Poljoprivrednog fakulteta rezultatom 43:36 (15:4, 5:9, 9:16, 14:7) u utakmici dvanaestog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu. I pored ozbiljne povrede u prvom minutu utakmice, kapitenka FSFV-a Vesna Divjak vratila se u drugom poluvremenu na parket i sa postignutih 14 poena vodila svoj tim do pete pobede u sezoni.

Prvi napad poljoprivrednice nisu iskoristile preko Spajićeve i odmah je usledila kazna na drugoj strani. Divajk je uz faul pogodila za tri, međutim prilikom kontakta došlo je i do povrede te je morala da napusti igru. Situacija nije izgledala ni malo prijatno za prisutne u zemunskoj ,,Vizuri” i na prvi pogled činilo se da je sezona za kapitenku FSFV-a završena. Umesto nje na parketu našla se Eror, koja je bila sigurna sa linije penala i na semaforu je stajalo 4:0. Niz izgubljenih lopti poljoprivrednica i dva promašaja preko Žujevićeve, odveli su FSFV do još ubedljivije prednosti. Stošićeva je pogodila novu trojku za svoj tim u petom minutu i otišlo se na tajm-aut (11:0). Do isteka vremena uspele su poljoprivrednice da se upišu preko Hristov i Spajićeve, međutim razlika je ostala nepromenjena jer je na drugoj strani Eror postavila rezultat od 15:4.

Drugih osam minuta obeležila su slobodna bacanja, ali i sigurnija igra u napadu košarkašica iz Zemuna, koje su postepeno smanjivale zaostatak. Hristov je nakon poena iz prve četvrtine, u drugoj upisala dve asistencije, a potom su usledile i tri akcije završene penalima. Slabu realizaciju poljoprivrednica sa linije bacanja (1/6), kaznila je svojom drugom trojkom Stošićeva, koja je u nedostatku Divjak preuzela ulogu lidera ekipe u tim momentima. Osim blokade Spajićeve, tajm-aut na minut i po do kraja nije doneo neke značajnije promene, te se na poluvreme otišlo sa rezultatom 20:13 u korist FSFV-a.

Bojana Radovanović 15

Treća četvrtina protekla je u znaku košarkašica Poljoprivrednog. Na iznenađenje svih u hali, Divjak se vratila na parket, međutim trebalo joj je vremena da se vrati i u ritam. To je Jakovljevićeva iskoristila da u saradnji sa Hristov smanji rezultat, međutim pet poena Rankovićeve na drugoj strani pokazali su da tim FSFV-a ne čini ,,samo jedna igračica”. Na dva minuta do kraja deonice otišlo se na tajm-aut, a po povratku sa pauze usledio je i potpuni povratak u utakmicu poljoprivrednica. Seriju od sedam poena započela je Civrićeva, a za prvo izjednačenje pobrinula se Spajićeva. Imala je priliku da svom timu donese i vođstvo pred poslednji kvartal, međutim nije bila precizna u poslednjem napadu i rezultat je ostao 29:29.

Blokade   2  1

Iako je ispustio +11, tim FSFV-a nije dopustio protivnicama da preokrenu u svoju korist rezultat. Prvi poeni u poslednjoj četvrtini usledili su nakon nekoliko promašaja i izgubljenih lopti na obe strane, a upisala ih je upravo Divjak na asistenciju Rankovićeve. Potom je bila polovična i sa linije slobodnih bacanja, a svoj potpuni povratak ,,začinila je” i novom trojkom. Na drugoj strani svoj tim u utakmici održavala je Žujevićeva poenima i asistencijom, međutim na semaforu je bilo sve manje vremena za novo izjednačenje. Napad iz treće četvrtine, stao je poljoprivrednice u završnici, još je samo pogodila Mladenovićeva iz igre u poslednjem minutu, što nije bilo dovoljno. Na drugoj strani Divjak je ubacila i za dva uz faul, a konačnih 43:36 postavila je polovičnim šutem sa linije bacanja Rankovićeva.

Najefikasnija košarkašica pobedničke ekipe Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja bila je Vesna Divjak sa 14 postignutih poena, čime je bila i najefikasnija košarkašica utakmice, a sa 10 istakla se i Marina Stošić. U redovima Poljoprivrednog fakulteta Gordana Spajić ubacila je devet, dok je Marina Žujević bila strelac osam poena.

Košarkašica pobedničke ekipe Vesna Divjak podelila je svoje utiske nakon pobede: ,,Bila je teška utakmica i jako bitna za obe ekipe. Imale smo znatno veću prednost u prvom poluvremenu. Usled nedostatka kondicije i snage, a i usled povreda odlučivale su nijanse. Čestitamo ekipi Poljoprivrednog fakulteta na borbi, fer i korektnoj igri i čestitam mojoj ekipi na zasluženoj pobedi”, rekla je Divjak.