Divjak brojala preko 30!

463

U poslednjoj utakmici drugog vikenda Lige Univerziteta u Beogradu košarkašice Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje savladale su Mašinski fakultet sa ubedljivih 67:28 (22:5, 19:10, 13:7, 13:6). I pored većeg broja igračica, košarkašice Mašinskog nisu uspele da pariraju raspoloženoj Vesni Divjak, koja je sama ubacila skoro polovinu poena svog tima.

Od prvog minuta krenule su igračice FSFV-a da pogađaju, a trojka Divjak otvorila je susret. Uzvratila je Drakulićeva istom merom za 5:3, međutim to je bilo gotovo sve što je ekipa Mašinskog prikazala na ovoj utakmici. Bakovićeva je krala lopte na svim delovima parketa, a Divjak je bila nepogrešiva za tri, te se na prvu pauzu otišlo rezultatom 22:5. U drugoj deonici prve poene za FSFV upisala je i Eror (4), ali su i košarkašice Mašinskog uspevale da dođu do nešto lakših poena u ovom delu utakmice. Antićeva je zabeležila šest poena, međutim to nije bilo dovoljno da se ugrozi veliko vođstvo FSFV-a koje je na poluvremenu iznosilo +26 (41:15).

Divjak je i drugo poluvreme otvorila trojkom. Prednost FSFV-a uvećavala se iz minuta u minut uz povremene poene Drakulićeve, koja je sredinom trećeg perioda došla i do svoje druge trojke. Osim Divjak i Bakovićeve, u poslednjem kvartalu u redovima FSFV-a istakla se i Milenkovićeva sa sedam poena, a konačan rezultat od 67:28 postavila je pogotkom od tablu Divjak, upisavši svoj 32. poen na utakmici.

Petković N. 16

Najkorisnija igračica utakmice bila je Vesna Divjak, koja je za FSFV ubacila 32 poena, uz osam skokova, po pet ukradenih lopti i asistencija i dve blokade, a pratila ju je Tijana Baković sa 16 poena i osam ukradenih lopti. U redovima Mašinskog fakulteta 10 poena ubacila je Drakulićeva.