Difovke ubedljivo do pobede

241

Na utakmici Prve univerzitetske lige u odbojci, u ženskoj konkurenciji grupe B, ekipa FSFV-a ubedljivo je pobedila ekipu TMF-a rezultatom 2:0 (25:17, 25:6).

3

Prvi set bio je vrlo neizvestan,  sa mnogo izjednačenja i preokreta. Ekipe su bile podjednako dobre, nagoveštavajući svojom igrom dugu borbu i tri seta. Ipak, to se nije dogodilo.  Na samom početku ove utakmice povela je ekipa TMF-a rezultatom 2:0, ali su zatim usledila izjednačenja za izjednačenjima. Rezultati su se pratili. Prvi značajan pomak postigle su DIF-ovke prednošću od četiri poena (17:13) nakon čega je zatražen tajm-aut. Odbojkašice TMF-a činile su sve da se vrate u igru, ali nisu mogle da odole jakim smečevima Jovane Cvijović i Milene Matić te je prvi set završen rezultatom 25:17 u korist ekipe FSFV-a.

tmf

Drugi set protekao je u znaku dominacije DIF-a. Nije bilo izjednačenja. Ekipa FSFV-a od samog  početka zabeležila je nedostižnu razliku. Pri rezultatu 9:2 odbojkašice TMF-a zatražile su tajm-aut i pokušale da povrate snagu, ali bezuspešno. Svaki njihov neuspe[an pokušaj da poentiraju bio je kažnjen jakim blokovima i napadima. Veliki broj grešaka iz igre ekipe TMF-a dodatno je povećao prednost popularnih ,,difulja“ pa je krajnji rezultat bio 25:6

Pobedničkoj ekipi najveći doprinos dale su Jovana Cvijović sa dest, Ksenija Nikolić sa devet i  Simonida Šćepanović sa šest poena, dok je u ekipi TMF-a najzapaženija bila Kristina Mitrović.