Difovcima drama u derbiju

7

Prava drama i dosta preokreta viđeno je u derbi meču Univerzitetske lige Niša u kojem su se sastali  Fakultet sporta i fizičkog vaspitanja i Mašinski fakultet. Difovci su golom u poslednjim trenucima meča stigli do pobede od 4:3 i ostavili Mašince bez bodova.

Igrači FSFV-a odlučnije su ušli u utakmicu, rešeni da stignu do važnih bodova protiv velikog rivala. U 4. minutu odbrana Mašinaca delovala je smušeno, a to su Difovci iskoristili i preko Petrovića došli do prednosti. Sve do pred kraja poluvremena FSFV je delovao znatno bolje na terenu, ali je stativa koju su pogodili Mašinci pri samom kraju poluvreme dala nagoveštaj njihove znatno bolje igre u drugom delu.

Drugo polvreme bilo je fantastično i puno uzbuđenja. Igrači oba fakulteta prikazali su sjajnu igru i veliku dozu energije. Mašinski je izjednačio posle samo dva minuta igre u nastavku, sjajno su izveli korner, a Zlatković je loptu neodbranjivo poslao u  mrežu. Igrači FSFV -a, odgovorili  su nedugo zatim.  Uputili su jak šut sa distance, odbranio je  golman Mašinaca Stamenkovič, ali je na loptu natrčao strelac prvog gola za FSFV Petrović koji je ponovo postigao podatk za novo vođstvo svog tima.

Ispustili su, ponovo, Difovci prednost u 22. minutu, kada je u želji da otkloni opasnost ispred svog gola nesmotreno reagovao Veljković i loptu poslao u svoju mrežu,  Od tog trenutka momentum je prešao na stranu Mašinskog fakulteta, igrali su zaista sjajno u tim trenucima, a nagrada za uloženi trud je gol za prekret koji je postigao Vučković.

I kada se činilo da će Mašinci ovim preokretom stići do bodova, usledio je odgovor Difovaca. Oni su najpre u 29. minutu stigli do izjenacenja sjajnim udarcem Veljkovića sa distance. Bod nije bio dovoljan FSFV-u, pa su odlučili da u poslednjem minutu igraju na sve ili ništa, te su angažovali golmana i igrali sa 5 igrača u polju. Takav pristup im se isplatio u poslednjim trenucima meča. Gligorijević je iskoristio višak igrača u polju, postigao gol za veliki preokret i veliko slavlje Difovaca.

Futsaler FSFV Milan Petrović, bio je izuzetno zadovoljan posle meča.

„Sastale su se dve odlične ekipe, ne bi bilo nezasluženo da su i Mašinci slavili. Poveli smo, posle smo dozvolili sebi da primimo dva jeftina gola. Vratili smo se posle toga i zasluženo, uz malu dozu sreće, pobedili”, rekao je Petrović.