Difovci ubedljivi protiv Filološkog

268

Studenti Fakulteta sporta i fizičkog vaspitanja pobedili su 6:0 (3:0) kolege za Filološkog fakulteta u okviru SUUB lige u futsalu. Difovci su bili konkretniji, a pitanje pobednika rešili su već u prvom poluvremenu.

Veličković sa DIF-a je, posle kornera  prvi uputio udarac prema golu filologa, ali je lopta otišla pored stative. Zatim je Eterović prošao po strani ali je zamalo bio neprecizan. Na drugoj strani, Tomović je pucao ali je golman Filipović bio na mestu. Prvi gol viđen je u šestom minutu. Đogo je pobegao čuvaru i poslao loptu kroz noge golmana za 1:0. Već narednu akciju, difovci su krunisali pogotkom. Ovog puta strelac je, nakon greške filologa Stoševića bio Miković. Dva brza primljena gola primorali su ekipu Filološkog fakulteta da zatraže tajmaut. Posle ove pauze, DIF je poveo sa 3:0. Nakon akcije iz kornera, sam na šutu ostao je Veličković koji je preciznim udarcem pogodio same rašlje gola. Filolozi su pokušali da postignu gol preko njihovog najraspoloženijeg igrača Tomovića ali ih je u tome uglavnom sprečavao golman Filipović. Difovci su, na drugoj strani tečnom igrom i preciznim pasovima stvarali dosta prilika. Veću goleadu studenata fizičkog vaspitanja sprečio je golman filologa Pinter, koji je požrtvovanim intervencijama sprečio nekoliko izglednih prilika rivala.

Drugo poluvreme proteklo je u istom ritmu. DIF je igrao svoju igru, a filolozi su gol tražili iz eventualnih greški protivnika. Eterović je prvi pokušao da pogodi metu, ali je ponovo golman Filološkog bio na mestu. Na drugoj strani, Tomović je, kao i u prvom delu bio najveća pretnja. Nekoliko puta je uputio loptu ka golu, ali nijednom nije uspeo da zatrese mrežu. Difovci su imali nekoliko izglednih šansi. Prvo je Nikolić išao 1 na 1 sa golmanom, ali je bio slab u završnici. Posle njega je i strelac trećeg gola Veličković šutirao ali preko gola. Prvih deset minuta uglavnom je protekao u mirnijem ritmu, a onda je u trinaestom minutu utakmice Veličković bio precizan za 4:0. Prethodno mu je Miković vratio loptu na sedam metara koju je kapiten DIF-a pretvorio u pogodak. Posle gola bilo je jasno da će studenti DIF-a odneti ceo plen, tako da su nakon tajmauta zaigrali sa „letećim golmanom“. Upravo je doskorašnji čuvar mreže Filipović, u sedamnaestom minutu meča pogodio za 5:0. Nakon dobrih dodavanja, ostao je sam na stativi i bez problema loptu poslao u gol. Konačni rezultat meča postavio je Miković iz kontranapada u devetnaestom minutu. Sjajno ga je uposlio Filipović a ovaj je bez problema još jednom savladao nemoćnog Pintera. Na kraju meča, na semaforu je pisalo 6:0 u korist studenata sa Fakulteta za sport i fizičko vaspitanje.

Kapiten i dvostruki strelac ekipe DIF-a, Veličković nije krio zadovoljstvo nakon pobede. „Odigrali smo onako kako smo se dogovorili u svlačionici. Zadovoljan sam kako je moja ekipa odigrala meč a sledeći zadatak nam je borba za prolazak u narednu fazu takmičenja“, zaključio je Veličković.

Prethodni tekstVTŠ bez iznenađenja, IKT i dalje vlada!