Difovci sprečili iznenađenje

5

Ovonedeljne  utakmice Univerzitetske lige za košarkase  bilo su veoma uzbudljive. Naračito je bila zanimljiva utakmica izmedju ekipa Pravnog fakulteta I FSFV-a. Posle žestoke borbe Pravnika , FSFV je ipak dosao do pobede rezultatom 59:56 (12:16, 18:21, 10:6, 19:13).

Obe ekipe bile su znatno oslabljene, FSFV je imao jednu izmenu, dok su Pravnici igrali samo sa startnom petorkom. Difovci su u ovaj meč ušli kao favoriti, pre svega zato što veliki deo njihove ekipe tenira zajedno u istom klubu. Međutim, ekipa Pravnog je od samog starta krenula ofanzivno i uspela da iznenadi protivnika ranim vođstvom. Predvodjeni dvojcem Čukuranović-Spasić , košarkasi Pravnog fakulteta su na odmor otišli sa prednošću od 7 poena.

Treca četvrtina bila je sušta suprotnost dosadašnjem toku meča , jer je u njoj viđena veoma čvrsta odbrana na obe strane i postignuto je svega 16 poena. Na početku poslednje deonice, viđen je incident  nakon kojeg je Dimitrije Ranđelović, košarkaš FSFV-a zaradio diskvalifikujuću ličnu grešku. On je nakon dosuđenog faula ušao u konflikt sa sudijom i nakon izgovorenih “teških reči” , sudija nije imao izbora osim da ga pošalje u svlačionicu. Iako su ostali bez bitnog prvotimca, košarkaši FSFV-a oslonili su se na veoma raspoloženog Nikolu Kovačevića , koji je sjajnom igrom mnogo doprineo svojoj ekipi. On je postigao 20 poena, od čega je 18 upisao šutem za tri poena i time praktično sprečio iznenađenja u preokretu rezultata na  ovoj utakmici.

UL 1kosarka

,,Iako nam nije išlo u prvom poluvremenu, uspeli smo da se vratimo u meč. I nevezano za moj učinak, mislim da su hemija i spremnost  nase ekipe došle do izražaja kada je bilo najbitnije’’, Izjavio je Kovačević nakon utakmice za Sportindeks.

Vredni pomena su i učinci sjajnog dvojca Pravnog fakulteta. Najbolji strelac utakmice bio je centar Božidar Spasić sa 24 poena, a uz njega istakao se i Dimitrije Čukuranović sa 14. Pravnici nisu bili previše razočarani porazom.

„Imali smo iznenađujuću prednost na poluvremenu, ali ekipa DIF-a trenira zajedno i nismo uspeli da izdrzimo pritisak do kraja, pogotovo bez izmena. Nismo nezadovoljni zato što smo izgubili, očekivali smo da nas dobiju i lakše, tako da možemo biti zadovoljni prikazanom partijom”, prokomentarisao je uz osmeh Čukuranović.