Difovci dominantnom zavrsnicom do trijumfa

136

Futsal ekipa FSFV-a savladala je ekipu FZNR-a rezultatom 5:1. Iako se iz rezultata ne može naslutiti kvalitet igre vidjene na terenu, možemo reći da je pobeda zasluzeno pripala Fakultetu sporta.

Nije se dugo čekalo na prvi gol kada su Difovci iz brze kontre već u drugom minutu poveli sa 1:0. Zaštitari su posle startnog udarca uspeli da se fokusiraju i ubrzo su krenuli sa pritiskom. To im je u devetom minutu donelo izjednačenje pogotkom nakon odbijene lopte u golmanskom prostoru. Do poluvremena nije bilo uzbudljivijih detalja, ali se slobodno moze reći da je ovo bila jedna izuzetno gruba igra obe strane.

Photo0067

U drugom poluvremenu viđeni su česti faulovi i “bockanje” izmedju igrača, ali ne i golovi. Tek pet minuta pre kraja fudbaleri FSFV-a uspeli su da slome otpor protivnika i ponovo povedu. Kao što je i bilo ocekivano, Zaštitari su opet krenuli presingom, ali ovog puta im to nije urodilo plodom. Već u sledećem napadu Difovci su posle presečene lopte, iz kontre došli do trećeg gola. Tada su igrači FZNR-a “bacili peškir” i reklo bi se da se nisu mnogo trudili. Odmah po izvođenju sa centra izgubili su loptu i primili jos jedan gol u 28. minutu. Tačku na ovu utakmicu Difovci su stavili početkom poslednjeg minuta iz jedne sjajno odrađene timske akcije. Na ovaj način Zaštitari su uspeli da od nerešenog rezultata izgube utakmicu na pet minuta do kraja meča.

Prethodni tekstBiološki novi član Prve lige!